fbpx
- Reklama -
Názory(video) Prezumpciu neviny pozná koalícia, len ak sa jedná...

(video) Prezumpciu neviny pozná koalícia, len ak sa jedná o „ich“ človeka

-

(video) Prezumpciu neviny pozná koalícia, len ak sa jedná o „ich“ človeka

Nie jej prezumpcia neviny ako prezumpcia neviny. Keď sa zatýkali funkcionári nominovaní bývalou vládnou garnitúrou, koaliční predstavitelia absolútne nerešpektovali tento pojem a automaticky považovali obvinených za vinných. Dnes je to naopak a pojem „prezumpcia neviny“ po zadržaní riaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského (nominanta Sme rodina) je to základnou frázou predstaviteľov koalície. Opať predviedli ako dokážu meniť názory, podľa toho ako im to momentálne vyhovuje. Vo videu okrem iného, vysvetľuje poslanec Marián Saloň (SMER-SD) predseda Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti SIS aj to, aká bude medzinárodná dôveryhodnosť Slovenskej informačnej služby.

M. SALOŇ: PO ZATKNUTÍ ŠÉFA SIS SME HNEĎ RIEŠILI, ČI JE SIS FUNKČNÁ.

- reklama -

Riaditeľ SIS, nominant I. Matoviča a človek B. Kollára, je podozrivý z korupcie v priamej súvislosti s výkonom svojej funkcie. Najjednoduchšie by pre nás bolo, to v tejto situácii politicky otočiť a začať útočiť.

Ja si však myslím, že takto sa to robiť nemá a z toho dôvodu som k celej záležitosti pristúpil veľmi korektne a slušným spôsobom. Zo svojej funkcie predsedu Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti SIS som tento výbor ihneď zvolal a taktiež som bezodkladne hneď ráno kontaktoval vedenie SIS a zisťoval funkčnosť tejto kľúčovej inštitúcie. Aj táto udalosť dokazuje, že Slovenská republika čelí za vlády I. Matoviča rozkladu, stráca svojprávnosť, suverenitu a kredibilitu pred zahraničnými partnermi.

JuČ

spot_imgspot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás