TV VVVIDEO: Premiér R. Fico uvádza ministra obrany do funkcie

VIDEO: Premiér R. Fico uvádza ministra obrany do funkcie

-

spot_img

VIDEO: Premiér R. Fico uvádza ministra obrany do funkcie

FICO: Zbrojovky budú mať čo robiť, aby dali dohromady slovenskú armádu

BRATISLAVA 6. novembra (SITA) – Zbrojovky budú mať čo robiť, aby dali dohromady slovenskú armádu, pokiaľ ide o potrebnú muníciu a techniku. To bude priorita v pre vládu, aby sme doplnili to, čo nám na Slovensku chýba. Uviedol to predseda vlády Robert Fico (Smer-SD), ktorý dnes navštívil rezort obrany a uviedol do funkcie ministra obrany Roberta Kaliňáka (Smer-SD). Ako premiér uviedol, prioritou tejto vlády bude doplniť to, čo chýba slovenským ozbrojeným silám. Doplnil, že je povinnosťou pri obrovskom objeme dodávok vojenského materiálu a zbraní na Ukrajinu predchádzajúcou vládou urobiť na Slovensku inventúru.

Fico informoval, že Slovensko je aktuálne bez akýchkoľvek vojenských lietadiel a v danom okamihu slovenský vzdušný priestor kontrolujú lietadla Českej republiky, Poľska a Maďarska. Prvé lietadlá F-16 by mali byť dodané v priebehu roku 2024. „Rovnako sme bez akejkoľvek protivzdušnej obrany. Na východne Slovenska máme dva nemecké systémy. Tie svojou výkonnosťou nezodpovedajú systémom ako S-300 S-400 alebo Patriot. To isté platí aj o požičanom talianskom systéme,“ zhodnotil premiér a zhrnul, že vzdušná a protivzdušná obrana sú prioritou, potrebné je aj obstaranie pásovej kolesovej techniky. Ako doplnil Kaliňák, medzi najkrátkodobejšie úlohy patrí spolu s ministerstvom vnútra reakcia na migračnú krízu. Tú podľa nového ministra obrany bývalá vláda zanedbala a urobila zlé rozhodnutia. Budeme meniť systém spolu s ministerstvom vnútra tak, aby sme boli čo najefektívnejší. Obidve ministerstvá dokážu túto situáciu zvládnuť, a doručiť v krátkej dobe aj výsledky,“ vyhlásil Kaliňák.

Minister obrany ďalej informoval aj o tom, že budú prehodnocovať ako komerčné, tak aj politické zmluvné základne, ktoré boli za posledné mesiace uzatvorené. Mnohé boli podľa neho uzatvorené škandalóznym spôsobom a za nevýhodných podmienok. „Budeme trvať na slovenskej pozícii a vyrovnanie pozície SR v týchto zmluvách tak, aby sme boli rovnocenným partnerom. Mnohé z týchto zmlúv sú podriadené, a preto musí dôjsť k ich zmenám,“ vysvetlil minister a pokračoval, že hlavné sústredenie bude na vojaka, ich spôsobilosti, schopnosti a ochranu. Avizoval aj reformu v Ozbrojených silách (OS) SR. „Ak OS SR chránia Slovensko,ministerstvo obrany musí chrániť predovšetkým vojakov,“ uviedol Kaliňák. Dve percentá HDP, ktoré sú určené ministerstvu obrany chce nový minister rozdeľovať aj na infraštrukturálne projekty a nezabúda ani na podporu obranného priemyslu.

Premiér Robert Fico uvádza ministra obrany Roberta Kaliňáka do funkcie:

Zdroj: topky.sk, HNtelevízia

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

2 Komentáre

  1. … fajnšmekri politických pohróm a zemetrasení, každoročnej smrti demogratúry (pokiaľ niesú u korýt) a fabulačno premyslených príbehov, nepodložených ohováraní súperov pomocou vyrobených kajúcníkov (pokiaľ si z lavíc zastupičov píšu zákony lexLipšic) tj. saskársko-kolíkovský potenciál politickej katastrofy drístajú dnes 6.11.2023 o ohrozeniu právného štátu a konca bačovania pohlavárov progresívných libtardov. Bu bu bu strašia malých vygulených škoľkárov u narkózy o koncu slušného a západiarského sveta slovenskej vyspelej civilizácie. Sú vo fabuláciách výkonejší ako nimi samími onálepkovaný profesor Peter Stanek a v intervaloch pred a po obede šokujú strávníkov, že bez nich sa včely nevrátia do úlov a med sa premení na sopeľ hladných ustráchancov hypnotýzovaných mejštrímovou propagandou.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás