fbpx
Názory(video) Pozdrav bojachtivým ministrom

(video) Pozdrav bojachtivým ministrom

-

(video) Pozdrav bojachtivým ministrom

Ruský „Iskander M“ za 30 minút zničí 40 tisíc vojakov NATO

Tri divízie operačno-taktických komplexov Iskander M budú Rusku stačiť na vymazanie 40-tisícovej armády NATO z povrchu zemského za 30 minút. Tento názor vyjadrili pozorovatelia portálu Avia.pro.

Varovanie

Ak NATO nasadí na Ukrajinu armádu 40 000 vojakov, Moskva bude nútená uchýliť sa k ochrane pomocou najnovších raketových systémov Iskander M. Na zničenie takého množstva nepriateľa sú potrebné iba tri divízie raketometov. Údery z nich zlikvidujú nepriateľa do pol hodiny.

Už ich vyskúšali v praxi

Oblasti rozmiestnenia taktických skupín NATO budú pokryté paľbou z 12 mobilných odpaľovacích zariadení rozmiestnených na Iskander Ms. Takéto akcie budú adekvátnym opatrením na posilnenie NATO na ruských hraniciach. Pozorovatelia portálu pripomenuli, že ruské zbrane sa už osvedčili v priebehu sýrskych operácií. S ich pomocou sa opakovane darilo likvidovať veľké teroristické skupiny a strategické ciele militantov.

Už sú tam

Za pripomenutie stojí, že pred pár dňami sa minimálne jedna divízia Iskander presunula smerom k ukrajinským hraniciam. To naznačuje, že Rusko vážne zvažuje údery proti silám NATO.  Západný blok sa už „vyhrážal“ Moskve presunom „40-tisícovej armády“ na Ukrajinu.

Čo je to

Iskander je tzv. kvázibalistická strela. Počas letu je schopný nielen pohybovať sa po danej balistickej trajektórii, ale aj manévrovať. Palubné riadiace systémy umožňujú vykonávať niektoré manévre vo všetkých častiach trajektórie, od momentu štartu až po pád na cieľ. Intenzívne manévrovanie na ceste k cieľu je jedným z hlavných spôsobov ochrany rakety pred nepriateľskou vzdušnou či protiraketovou obranou. Na zostupnej časti trajektórie je schopná dopadnúť na cieľ takmer vertikálne rýchlosťou vyššou ako 2 km / s, pričom súčasne vykonáva manévre. Vysoká rýchlosť a manévrovanie výrazne znižujú pravdepodobnosť úspešného odhalenia, sledovania a zachytenia rakety modernými systémami protivzdušnej a protiraketovej obrany. Je schopná dopraviť hlavicu na vzdialenosť až 280 km. Vylepšená verzia 9M723-1  má podľa rôznych zdrojov dolet 400 alebo 480 km. 

Autor článku: Milan Laca. Článok vyšiel na: www.hlavnydennik.sk

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás