fbpx
TV VVVIDEO: Pellegrini sa dohaduje so Scholzom aj na tom...

VIDEO: Pellegrini sa dohaduje so Scholzom aj na tom ako bude postupovať voči Ukrajine

-

VIDEO: Pellegrini sa dohaduje so Scholzom aj na tom ako bude postupovať voči Ukrajine

Foto: Peter Pellegrini, Facebook

Rokovanie s nemeckým kancelárom Scholzom prinesie nové pohľady na európsku politiku v čase vojny na Ukrajine.

Dnes sa stretávam v Berlíne s predstaviteľmi nemeckej SPD vrátane kancelára Olafa Scholza. Je zaujímavé rokovať s jedným najsilnejších mužov európskej politickej scény.

Foto: Peter Pellegrini, Facebook

Berlín 2. marca (TASR) – Predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini vo štvrtok rokoval v Berlíne s nemeckým kancelárom Olafom Scholzom o nemeckej ekonomike i mierovom riešení konfliktu na Ukrajine. Stanovisko TASR poskytla hovorkyňa strany Hlas-SD Patrícia Medveď Macíková.


Foto: Peter Pellegrini, Facebook

Pellegrini sa v Berlíne stretol aj s predsedom poslaneckého klubu Sociálnodemokratickej strany Nemecka (SPD) pre zahraničné vzťahy Nilsom Schmidtom.

„Obsahom rokovaní bola ekonomická situácia v Nemecku a jej vplyv na slovenskú ekonomiku, boj proti inflácii, bilaterálna spolupráca medzi Nemeckom a Slovenskom a snaha o mierové riešenie situácie na Ukrajine,“ uvádza v stanovisku Medveď Macíková.

„Slovensko musí pozorne sledovať vývoj nemeckej ekonomiky, pretože je na ňu extrémne naviazané a aj značná časť slovenskej produkcie končí práve na nemeckých trhoch. Preto je dôležité udržiavať dobré vzťahy s touto krajinou,“ uviedol Pellegrini na sociálnej sieti pred stretnutím.

Foto: Peter Pellegrini, Facebook

Pellegrini sa s nemeckými predstaviteľmi okrem toho zhodol na potrebe úzkej spolupráce medzi stranami SPD a Hlas-SD na bilaterálnej a európskej úrovni.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img
spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

spot_img

3 Komentáre

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás