fbpx
- Reklama -
DomáceVIDEO: Pellegrini: Ak bude Hlas súčasťou vlády, navrhne umožniť...

VIDEO: Pellegrini: Ak bude Hlas súčasťou vlády, navrhne umožniť predčasné voľby aj referendom

-

VIDEO: Pellegrini: Ak bude Hlas súčasťou vlády, navrhne umožniť predčasné voľby aj referendom

Bratislava 25. januára (TASR) – Ak bude mimoparlamentná strana Hlas-SD súčasťou vlády, bude iniciovať zmenu Ústavy SR tak, aby občania mohli skrátiť volebné obdobie parlamentu referendom. Strana zároveň víta, že sa podarilo zmenou ústavy aspoň nejakým spôsobom skrátiť volebné obdobie Národnej rady (NR) SR.

- reklama -

„Ak občan moc dáva, má ju právo aj brať,“ uviedol v stanovisku strany líder Hlasu-SD Peter Pellegrini. „Toto právo ľuďom jednoznačne patrí, a preto sa ho v budúcnosti pokúsime presadiť aj do ústavy,“ doplnil.

Za zásadné zlyhanie vládnych strán a ďalšie obmedzenie slovenskej demokracie považuje Pellegrini to, že dosluhujúca koalícia nevypočula „želanie ľudí, aby mohli sami rozhodovať o konci vlády“.

Poslanci NR SR schválili v stredu zmenu ústavy v súvislosti s predčasnými voľbami. Skrátiť volebné obdobie parlamentu bude možné uznesením, na ktorého schválenie bude potrebných aspoň 90 hlasov poslancov. Novela obsahuje aj zakotvenie princípu pomerného zastúpenia volebného systému a jedného volebného obvodu pre voľby do NR SR v ústave, čo bolo podmienkou OĽANO.

spot_imgspot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás