fbpx
TV VVVIDEO: Oslavy SNP vo Zvolene

VIDEO: Oslavy SNP vo Zvolene

-

VIDEO: Oslavy SNP vo Zvolene

Predstavitelia strany SMER – SSD si v spolupráci so Zväzom protifašistických bojovníkov dnes pripomenuli 79. výročie Slovenského národného povstania (SNP) vo Zvolene. Na podujatí sa zúčastnil bývalý prezident SR Ivan Gašparovič, predseda Českého zväzu bojovníkov za slobodu plukovník Jaroslav Vodička, predseda Jednoty dôchodcov na Slovensku Michal Kotian, ale aj zástupcovia veľvyslanectiev Maďarska, Kuby, USA a Kazachstanu na Slovensku, primátor Zvolena Vladimír Maňka, primátor Rimavskej Soboty Jozef Šimko, poslanci Národnej rady SR a predstavitelia strany SMER – slovenská sociálna demokracia.

Predseda strany Robert Fico pri tejto príležitosti pred niekoľko tisíc zúčastnenými na úvod uviedol, že takéto spomienky si pripomínať má význam vtedy, ak sa posolstvo pretavuje do odkazov do budúcnosti. Spomenul, že najvyšší ústavní činitelia majú strach stretnúť sa s občanmi a včera si zorganizovali vlastný galavečer. Boli tam ľudia rovnakého razenia, to sú ľudia, ktorí milujú vojnu, vojnoví štváči. Ďalej takí, ktorí prehlbujú nezmyselnú rusofóbiu, ale aj tí, ktorí nemo akceptujú príznaky novodobého nacizmu. „Ako je možné, že v západných médiách sa otvorene hovorí o tom, že v radoch ukrajinskej armády sú čistí fašisti? Zoberte si pluk z Azova, ktorý je fašistický pluk. Na Slovensku je povedané, že banderovci a takíto všelijakí, ktorí bojujú, sú iba nejakí uliční bitkári na okraji spoločnosti, ja som ale ešte nevidel uličného bitkára so samopalom a s delom,“ uvádza predseda SMERu. R. Fico vyzval najvyšších ústavných činiteľov, aby používanie nacistických symbolov na Slovensku jasne odcudzovali. Pripomenul tiež, že SNP parí celému národu a my nemôžeme dovoliť, aby niekto pľul na hroby našich dedov.

Dodal, že pokiaľ sa niekto bojí vlastného národa, ako najvyšší predstavitelia nášho štátu, dostane jasnú odpoveď 30. septembra.

Alternatívny zdroj:

Zdroj: Online Tu a Teraz, Youtube, eReport

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás