fbpx
Názory(Video) Opozícia chce odvolať “červenú pandu” Čekovského z postu...

(Video) Opozícia chce odvolať “červenú pandu” Čekovského z postu šéfa výboru. Pamätáte, ako dokázal zo seba v bratislavskej ZOO urobiť idiota?

-

(Video) Opozícia chce odvolať “červenú pandu” Čekovského z postu šéfa výboru. Pamätáte, ako dokázal zo seba v bratislavskej ZOO urobiť idiota?

        Bratislava 4. marca (TASR) – Opoziční členovia Výboru Národnej rady (NR) SR pre kultúru a médiá podali návrh na odvolanie Kristiána Čekovského z postu predsedu výboru. Nespĺňa podľa nich základné odborné ani osobnostné predpoklady na túto funkciu. Čekovský to vníma ako iniciatívu opozičných poslancov, ktorí sa väčšinou na zasadnutiach výboru nezúčastňujú a pokiaľ naň prídu, narúšajú jeho priebeh.


        Návrh na odvolanie Čekovského podal Dušan Jarjabek (Smer-SD), podporili ho aj Tomáš Taraba, Ľubica Laššáková, Stanislav Mizík (všetci nezaradení) a Jana Vaľová (Smer-SD). „Do dnešného dňa neovláda rokovací poriadok a na základe toho zneužíva právomoci funkcie predsedu výboru,“ napísali o Čekovskom.


        Šéf výboru reagoval, že absencie opozičných poslancov sa pohybujú na úrovni 50 až 70 percent. „Ak na výbor prídu, rôznymi spôsobmi ho narúšajú. Nie je výnimočné, že na rokovaniach výboru kričia, skáču hosťom do reči a prekáža im, ak ich ako predseda výboru žiadam o slušné správanie hodné poslancov Národnej rady,“ povedal pre TASR. Pripomenul, že to sa dialo aj na nedávnom zasadnutí na tému útokov na novinárov. „Predpokladám, že im prekáža aj moja snaha zlepšovať mediálne prostredie na Slovensku,“ doplnil.


        Odstupovať z postu na základe návrhu opozície Čekovský nebude. Zároveň povedal, že funkcia patrí hnutiu OĽANO. „Vzhľadom na to, že som v decembri opustil ich poslanecky klub, férovo som im túto funkciu ponúkol. Ak sa teda rozhodnú pre výmenu za vlastného poslanca OĽANO, som pripravený im túto pozíciu prenechať,“ uzavrel.

Toto je tá “červená panda” – Čekovský

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

2 Komentáre

  1. no uz len cakat, akeho intelektualneho mozga tam posle olano miesto neho… mi zviera jeden otvor….

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás