fbpx
- Reklama -
Názory(video) Obrat šéfa Klubu 500 Sotáka, ktorý začal chváliť...

(video) Obrat šéfa Klubu 500 Sotáka, ktorý začal chváliť Matoviča a paralela s odporúčaním bývalých prezidentov očkovať. Podľa J. Laššákovej Heger svojho času prerazil dno a schytala aj Čaputová

-

(video) Obrat šéfa Klubu 500 Sotáka, ktorý začal chváliť Matoviča a paralela s odporúčaním bývalých prezidentov očkovať. Podľa J. Laššákovej Heger svojho času prerazil dno a schytala aj Čaputová

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Obrat roka. Nevedel mu prísť na meno, no dnes sa mu jeho kroky pozdávajú. Zamestnávatelia združení v Klube 500, ktorému šéfuje Vladimír Soták pochválili Matovičovu daňovú reformu. Aj keď nejaké výhrady predsa len majú. 

V lete minulého roka zvolal Vladimír Soták tlačovku, kde sa poriadne obul do Igora Matoviča, ktorý bol v tom čase ešte premiérom. Nepozdávala sa mu pomoc štátu pre podniky zdecimované druhou vlnou pandémie. Žiadal štát o navýšenie pomoci a Matoviča aby neblokoval opatrenia na záchranu pracovných miest. „Darmo dva mesiace komunikujeme, nemáme problém s ministerstvami, ale s predsedom vlády,“ kritizoval Soták kroky premiéra s tým, že Matovič si podľa neho myslí, že mu patrí krajina.

Prešiel rok a pol a všetko je inak. Sotákovci zverejnili na svojej stránke vyhlásenie, ktoré Matovičovi pomastí brucho. Vítajú zjednodušenie systému a zavedenie férových daní, ktoré predstavil financmajster Matovič. „Klub 500 podporuje opatrenia na zníženie odvodového zaťaženia zamestnancov, neodporúča však zavedenie vyšších daní pre banky či monopoly. Tieto firmy totiž vyššie daňové zaťaženie prenesú do vyšších cien, ktoré v konečnom dôsledku zaplatia opäť občania,” odkazujú expremiérovi.

- reklama -

Združenie najväčších slovenských zamestnávateľov vidí v navrhovaných princípoch mnohé pozitíva a očakáva, že sa tiež začne diskutovať aj o efektívnosti štátnej a verejne správy a miestnej a územnej samosprávy. Nižšie odvodové zaťaženie zamestnancov, flexibilné odpisovanie investícií či nový prístup k zdaňovaniu firiem. To sú z pohľadu Klubu 500 najväčšie pozitíva, ktoré prináša navrhovaná daňová reforma z dielne ministerstva financií.  Zamestnávatelia vítajú zjednodušenie systému, nakoľko ten súčasný je neprehľadný a v mnohom neférový. „Daňovo-odvodové zaťaženie zamestnancov je v porovnaní s ostatnými kategóriami daňovníkov (SZČO či výkonní umelci) neprimerane vysoké. Klub 500 víta, že sa konečne otvorila diskusia na tému férového daňovo-odvodového zaťaženia a podporuje opatrenia na zníženie odvodového zaťaženia zamestnancov. Pozitívom je aj princíp podpory pracujúcich rodín. Jeho nastavenie však vnímame otázne vzhľadom na niektoré rizikové zdroje jeho financovania, ako napríklad zrušenie poistiek štátneho majetku,“ hovorí výkonný riaditeľ Klubu 500 Tibor Gregor.

Združenie tiež oceňuje, že do návrhu daňovej reformy sa dostali aj ďalšie opatrenia, po ktoré podnikatelia už dlho žiadajú. „Pozitívne vnímame skupinové zdaňovanie firiem, po ktorom podnikatelia volajú dlhú dobu. Zároveň to považujeme za základný predpoklad prijatia zákona o holdingu, ktorý by v budúcnosti mohol definovať hlavné princípy fungovania holdingových štruktúr. Z hľadiska plánovania cash-flow firiem je tiež pozitívnom zavedenie flexibilného odpisovania produktívnych investícií,“ hovorí výkonný riaditeľ Klubu 500 Tibor Gregor. 

ZEBY ODPOVEĎ NA SOTÁKOV OBRAT?

Tento krok však neodporúčajú

Z pohľadu navrhovaných sadzieb však Klub 500 neodporúča ísť cestou okamžitého znižovania sadzby dane z príjmov právnických osôb.  Skôr by privítal zrušenie dane z dividend, ktorú na Slovensku v zmysle pravidiel EÚ platia len domáci podnikatelia. Taktiež nepovažuje za vhodné zavedenie vyšších daní pre banky, monopoly a oligopoly. „Tieto subjekty totiž prenesú vyššie daňové zaťaženie do cien svojich služieb a v konečnom dôsledku to aj tak zaplatia občania,“ upozorňuje Tibor Gregor.

V oblasti gastro služieb  Klub 500 oceňuje zavedenie 10 % sadzby DPH, diskutabilné sú však opatrenia týkajúce sa zavedenia (ne)povinného tringeltu a či ďalších podmienok pre tento sektor.

Z pohľadu Klubu 500 však stojí navrhovaná daňová reforma ako celok na dobrých princípoch, ktoré by mohli Slovensku pomôcť. V súvislosti s konsolidáciou verejných financií by ale Klub 500 očakával aj otvorenie diskusie o šetrení na výdavkovej strane štátu, o efektívnom systéme riadenia vecí verejných a o zoštíhlení štátnej a verejnej správy a miestnej a územnej samosprávy, čo by tiež štátu ušetrilo milióny eur.

Judita Laššáková týmto videom poukazala aj na verejnú výzvu prezidentov k očkovaniu

VÍTAM VEREJNÚ VÝZVU BÝVALÝCH PREZIDENTOV SLOVENSKEJ REPUBLIKY, ALE…

Rada by som sa opýtala toho marketingového klauna, pardon, mága (fakt som si iba pomýlila cirkusové postavy), ktorý exprezidentom poradil vydať spoločné vyhlásenie, prečo až teraz. Po prečítaní výzvy som sa pousmiala nad tým, že kovaní komunisti (vyberte si, koho myslím) nepovedali, akou vakcínou sa majú ľudia dať zaočkovať. Áno, ani slovo nepadlo o tom, že to nesmie byť Sputnik V.

Rudolf Schuster (Zdroj: Wikipédia): V rokoch 1964 až 1990 bol členom Komunistickej strany Slovenska, v rokoch 1971 – 1974 bol vedúcim sekretariátu a technickým asistentom podnikového riaditeľa vo Východoslovenských železiarniach. V rokoch 1974 – 1979 pracoval na národnom výbore mesta Košice ako podpredseda pre služby, v rokoch 1979 – 1983 ako prvý podpredseda pre ekonomiku a v rokoch 1983 – 1986 sa stal prvý raz primátorom mesta Košice. V rokoch 1986 – 1989 bol predsedom Východoslovenského krajského národného výboru v Košiciach.

Andrej Kiska (zdroj: Nový čas 31.8.2016): Komunistická strana z ničoho nič pripomenula, že otec prezidenta bol komunistom. „Bol vo funkcii podpredsedu Okresného národného výboru (ONV) v Poprade a dohliadal na prísne dodržiavanie ateizmu vo verejnosti,“ napísali komunisti s tým, že Andrej Kiska najstarší „pre komunistické hnutie toho v okrese Poprad vykonal mnoho“. Komunisti si zároveň rypli aj do samotného prezidenta Kisku. „Pevne veríme, že by ste to, ako bývalý predseda SZM v Naftoprojekte, dotiahli ďaleko aj v prípade, že by nebol november 1989,“ dodali. Kiska bol skutočne v komunistickej prípravke, no za člena KSČ ho odmietli prijať.

Lenže na takúto výzvu je už dnes neskoro. Spoločnosť je rozdelená a ako povedala aj bývala kandidátka na prezidenta pani Radičová, celá propaganda s heslom „vakcína je sloboda“, bola bohapustým klamstvom.

Opätovne tu máme nový variant variantu variantu koronavírusu a už sa predseda vlády Heger zastrája, že zastavuje lety do a z destinácií, kam do a zo Slovenska nikdy nič nelietalo. Keby sa k tejto téme od začiatku vyjadrovali iba odborníci (odborníci, nie propagátori), a politici sa netvárili ako vševedkovia, aj národ by sa správal inak. Tak, ako na začiatku tejto celosvetovej krízy. Lebo vtedy sa ľudia zomkli a pomáhali si.

Vo fáze spoznávania neznámeho sme boli opatrní všetci, teda väčšina určite. Dnes je situácia iná. Ľudia si nielen vyhľadávajú informácie, ale sú z častokrát nezmyselných opatrení viac než unavení. O protichodných vyjadreniach politikov ani nehovoriac. I keď treba priznať, že niektorí politici, a to hlavne na Slovensku, sa uchyľujú nielen ku klamstvám ako pani prezidentka Čaputová (ešte raz: to povedala pani Radičová).

Dnes si mnohí politici osvojili ako pracovnú metódu aj vyhrážky (je potrebné si pozrieť ešte raz video vyššie). To, čo si svojho času dovolil Eduard Heger ešte v pozícii ministra financií, je dnom! Na pripomenutie jeho nezabudnuteľného výroku pripájam video, ktoré je staré a, samozrejme, pre morálne elitné autority pasujúce sa do pozície sudcov a katov iných dopĺňam, že v tomto prípade je video ilustračné, lebo je z roku 2020. Vtedy to hovoril pán Heger z pozície ministra financií.

Po páde Matovičovej vlády túto morálnu autoritu pani prezidentka Čaputová vymenovala dokonca za premiéra.

Hotový štátnický počin! O vyhrážaní sa kontrolami by vedeli povedať svoje jednak Ing. Rudolf Huliak zasadzujúci sa o vypočutie vlastníkov a správcov pozemkov v procese reformy národných parkov, a jednak Ivan Belovič z Hollywood Burger, ktorý neurobil nič iné, iba odmietol deliť ľudí na takých a makových.

Demokracia po 30 rokoch slobody po 40 rokoch neslobody v našom štáte čelí rôznym problémom. Najväčším je, zdá sa, ten, že do vedenia štátu sa dostali ľudia, ktorí podstate demokracie a ani slobody sami nerozumejú!

P. S.: Súčasný minister financií ponúka neočkovaným za to, že sa podvolia, sumu 500 eur. No ja by som sa najskôr spýtala tých ostatných, ktorým sľuboval všelijaké finančné odmeny (napr. lekári a zdravotné sestry, poprípade Zuzany z očkovacej lotérie), či im už sľúbené finančné prostriedky poslal…

Zdroj: eREPORT, FB Judita Laššáková, Wikipédia, Nový čas

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

2 COMMENTS

  1. Ja si dovolim nesuhlasit s narativom , ze nulova dan z dividend je pravidlo EU. Nikde nie je nulova dan z dividend a vyplyva to zo statusu bananovej republiky a montovne. Pravnicke osoby , ci uz rezidenti, alebo nerezidenti SR zo zmluvnych statov( to su skoro vsetky „civilizovane) maju NULOVU DAN Z DIVIDEND. A VOBEC TO NIE JE PRAVDLO EU. JE TO PRAVIDLO STATUSU BANANOVEJ REPUBLIKY!
    https://www.podnikajte.sk/dan-z-prijmov/zdanovanie-dividend-2021-rozdelenie-zisku-2020

  2. Aká skromnosť. Ako úplatok stačil jeden obed a z bývalých „prezidentov“ sa stali propagandisti farmafiriem. Nuž tým dvom z východu sa nečudujem, vždy liezli niekam strýčkovi, ale že sa tak zníži pán Gašparovič, to som nečakal.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás