fbpx
TV VVVIDEO: Naživo z NR SR (Minúta po minúte) Na...

VIDEO: Naživo z NR SR (Minúta po minúte) Na dnes všetko. Pokračujeme zajtra po 11:00 (schôdza o predčasných voľbách)

-

VIDEO: Naživo z NR SR (Minúta po minúte) Na dnes všetko. Pokračujeme zajtra po 11:00 (schôdza o predčasných voľbách)

15:59: Za program mimoriadnej schôdze o stíhačkách MiG hlasovalo spomedzi 118 prítomných poslancov 50 zákonodarcov.

15:49: Program 86. schôdze nebol schválený.

15:48: Začína sa pokus o otvorenie mimoriadnej schôdze k poslaniu stíhačiek MiG-29 na Ukrajinu (86. schôdza). 

15:25: Zajtra po 11. hodine by mal byť tretí pokus o otvorenie schôdze k zmene termínu predčasných volieb zo septembra na jún.

15:20: Denník N informuje, že SaS odmietla tvrdenie Roberta Fica, že chce na budúci týždeň zvolať mimoriadnu schôdzu k voľbám v júni. Predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová to označila za nezmysel a hry Smeru.

15:17: NR SR je neuznášaniaschopná. Prítomných je 70 poslancov. Schôdza o predčasných voľbách je presunutá na zajtra. O 15:45 má byť rokovanie o Migoch.

15:01: Robert Fico vyhlásil, že Smer je pripravený stiahnuť svoj návrh, pokiaľ poslanci SaS predstavia vlastný návrh, ktorý by smeroval k predčasným voľbám v júni. Prerušme schôdzu na hodinu, na dve, žiada Fico s tým, aby sa našiel čas na rokovanie. Juraj Šeliga navrhuje, aby sa poslanci držali rokovacieho poriadku a pokračovali v schôdzi. Igor Matovič: Strach Roberta Fica je naozaj veľký. Nech sa strana SaS vyfarbí, či chce politikárčením zariadiť, aby sa Fico vyhol trestným konaniam. Miroslav Suja: Nemám problém, aby sme počkali. Nevyhovárajme sa na rokovací poriadok. Boris Kollár po týchto vyhláseniach zvolal na 15-tu hodinu poslanecké grémium.

14:23: Prítomných je 65 poslancov. Národná rada SR je neuznášaniaschopná. O 14:50 bude ďalší pokus o otvorenie schôdze.

14:21: Michal Šipoš (OĽaNO) deklaruje, že jeho hnutie nepodporí otvorenie ani jednej mimoriadnej schôdze. Druhá mimoriadna schôdza má byť o stíhačkách MiG.

14:09: Na programe je mimoriadna schôdza Národnej rady SR, ktorú inicioval Smer-SD. Chce na nej presadiť skorší termín predčasných parlamentných volieb. Poslanec Šipoš žiada 5-minútovú prestávku na poradu klubov. Pokračovať sa má o 14:15.

Autor: Ladislav Kováčik

Zdroj: TV NR SR

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás