DomáceVIDEO: MV SR: Nemocnici sv. Michala bude šéfovať Ladislav...

VIDEO: MV SR: Nemocnici sv. Michala bude šéfovať Ladislav Kužela

-

VIDEO: MV SR: Nemocnici sv. Michala bude šéfovať Ladislav Kužela

BRATISLAVA 1. decembra (SITA) – Univerzitnej nemocnici – Nemocnici sv. Michala bude šéfovať Ladislav Kužela. Na dnešnej tlačovej konferencii to oznámil minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD). Kuželu označil za odborníka s dlhoročnou praxou, pričom, ako povedal, dúfa, že svoje skúsenosti zúročí aj vo vedení nemocnice sv. Michala, ktorú čakajú viaceré významné projekty.

Kužela je známy ako gastroenterológ, vysokoškolský pedagóg a v minulosti bol hlavným odborníkom Ministerstva zdravotníctva SR pre gastroenterológiu. Pôsobil aj ako riaditeľ Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou Bratislava a viedol takisto Národný ústav detských chorôb. Za svoje priority vo funkcii riaditeľa nemocnice sv. Michala označil modernú diagnostiku, komplexnú liečbu a vzájomnú dôveru. „Všetky tri však majú spoločného menovateľa – pacienta. Práve pacient musí na konci dňa profitovať z inovácií, modernizácií a zlepšení, ktoré prinášajú kvalitnejšiu vedecky podporovanú diagnostiku a liečbu,“ uviedol Kužela.

Video:

Univerzitná nemocnica – Nemocnica svätého Michala, a.s., je rezortným zariadením Ministerstva vnútra SR. Medzi jej úlohy patrí poskytovať špecifickú zdravotnú starostlivosť a služby s tým spojené predovšetkým útvarom a zložkám rezortu vnútra a rezortu obrany.

Zdroj: SITA, Online Tu a Teraz

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás