fbpx
- Reklama -
TV VVVIDEO: Matovič je opäť rozbesnený: Obviňuje Sulíka, že sa...

VIDEO: Matovič je opäť rozbesnený: Obviňuje Sulíka, že sa spojil s fašistami z Republiky, pritom jeho poslanci hlasovali s ĽSNS

-

VIDEO: Matovič je opäť rozbesnený: Obviňuje Sulíka, že sa spojil s fašistami z Republiky, pritom jeho poslanci hlasovali s ĽSNS

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Bratislava 22. júna (TASR) – Približne desať ľudí z klubu OĽANO chcelo pôvodne hlasovať za pripomienky prezidentky pri takzvanej protiinflačnej pomoci. Dozvedeli sa však, že SaS spravila „komplot“ s „fašistami“, so Smerom-SD a nezaradenými poslancami pôsobiacimi v Hlase-SD. To zmenilo ich rozhodnutie. V stredu po prelomení veta prezidentky to vyhlásil minister financií a líder OĽANO Igor Matovič.

„Bola reálna možnosť, že za veto pani prezidentky zahlasuje z nášho poslaneckého klubu o dosť viac ľudí. Ale zároveň s týmito ľuďmi bola dohoda, že ak sa dozvieme na poslednú chvíľu, že by prišlo k nejakému spiknutiu SaS s fašistami z Republiky, so Smerom a s Pellegrinim, tak v tom prípade sa zariadia,“ skonštatoval Matovič.

- reklama -

Dodal, že túto informáciu dostali asi 20 minút pred hlasovaním a sám o tom informoval poslancov OĽANO. Na základe toho sa podľa neho títo poslanci rozhodli nepodporiť veto prezidentky. „Ešte tesne pred hlasovaním prebiehalo kľúčové rokovanie vzadu v poslaneckom salóniku dvoch predsedov politických strán,“ tvrdí Matovič.

V súvislosti s opätovným schválením balíčka premiér Eduard Heger (OĽANO) poznamenal, že pre stabilitu koalície je veľmi dôležité, že klub OĽANO zostal jednotný. Predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš skonštatoval, že keď všetci okrem jedného hlasujú za, považuje to za jednotný klub.

Národná rada (NR) SR v stredu prelomila veto prezidentky SR Zuzany Čaputovej v prípade zákona o financovaní voľného času dieťaťa. Zákon schválilo plénum v pôvodnom znení a odmietlo pripomienky hlavy štátu. Na voľnočasové aktivity tak dostanú deti od päť do 18 rokov každý mesiac 60 eur. Zvýši sa suma daňového bonusu aj prídavok na dieťa.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás