fbpx
Názory(video) J. Baránek: Nie ste pre nich ani toľko,...

(video) J. Baránek: Nie ste pre nich ani toľko, čo vrece zemiakov

-

(video) J. Baránek: Nie ste pre nich ani toľko, čo vrece zemiakov

Politický analytik Ján Baránek komentoval vo svojom videoblogu komentoval šialené myšlienkové pochody ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO) v čase raketového nárastu cient potravín a energií na Slovensku.

V spoločnosti naprieč Slovenskom nepanuje práve najlepšia atmosféra. Našu krajinu okrem ďalšej vlny pandémie nového koronavírusu zasiahlo aj extrémne zdražovanie potravín, energií či paliva. To malo za efekt aj to, že mnohí občania žijúci v prihraničných oblastiach chodia nakupovať do Poľska či Maďarska.

Opozícia, politológovia či bežní občania vyčítajú vláde, že doposiaľ nepodnikla a nepriniesla žiadne adekvátne riešenie v tejto kritickej situácii tak, ako susediace štáty. Premiér Eduard Heger (OĽANO) sa však nechal počuť, že vláda urobila všetko preto, aby sa masívnemu zdražovaniu vyhla.

Na aktuálnu situáciu reagoval aj politológ a politický analytik Ján Baránek, ktorý ostro kritizoval slová Eduarda Hegera. Okrem toho veľmi kriticky reagoval aj na slová ministra financií Igora Matoviča.

„Namiesto toho, aby pružne a efektívne zareagovala vláda prijatím opatrení, počúvame nezmysli, že musíme počkať, ako sa to vyvri v okolitých krajinách. Hovoria o akýchsi nesystémových opatreniach,” reaguje Baránek na nečinnosť vlády.

„Všetko to však zaklincoval minister financií, táto obluda a sociálny netvor. Keď povedal, že my DPH na potraviny nebudeme znižovať, lebo štát má menšiu stratu, keď ľudia chodia nakupovať do zahraničia, ako keby tú DPH na potraviny na Slovensku znížili.” uvádza Baránek na adresu Matoviča.

Minister financií Igor Matovič má dlhodobo odmietavý postoj k znižovaniu DPH na potraviny či pre vybraný sektor. Tento postoj zastával už počas druhej vlny pandémie, kedy opozičné strany a jeden z jeho koaličných partnerov navrhovali práve zníženie dane pre gastro sektor.

„Priatelia, tento algoritmus rozmýšľania, bol v koncentrákoch a mali ho nacisti. Presne takýto spôsob rozmýšľania nám pred pár dňami predostrel minister financií. Ako naslovovzatý psychopat bez kúska empatie. Jeho absolútne nezaujíma kvalita života občanov na Slovensku.“

„Najviac ma zaráža fakt, že jeho kolegovia vo vláde sú ticho. Parlament je ticho, koaliční poslanci sú ticho, ktorí sa neviem čoho boja. Ich psov povinnosťou je postaviť sa za ľudí a ísť aj proti svojmu “šéfovi” strany,” kritizuje politológ aj koaličných poslancov.

„Poďme ďalej k tomu psychopatovi. On si dovolí povedať, že s verejnými financiami treba narábať opatrne, človek, ktorý vyhodil miliardu eur na nezmyselné celoplošné testovanie, po ktorom nám začala krivka úmrtnosti rast strmo hore a na očkovaciu lotériu. Teraz zrazu nemá na zvyšovanie platov zdravotníkov, učiteľov a na zníženie DPH na potraviny. Matovič, ty smrad!” adresuje ostrý odkaz Igorovi Matovičovi, politický analytik Ján Baránek.

Viac vo videu:

Článok vyšiel na: www.infovojna.sk

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

2 Komentáre

  1. Kedysi som si názory pána Baránka veľmi rada prečítala. No už dlhšiu dobu sledujem, že to ide s ním dolu vodou. Tak prízemné, stupídne správanie a vyjadrovanie … prečo sa tak ponižuje a úmyselne stráca na svojej hodnote a úrovni, ktorú mal? No a o pravopise ani nehovorím…

    • Ja mam skôr opačný názor – konečne trefne pomenováva problémy, ktoré sa za tejto vlády kopia priam geometrickým radom, keď je niekto hlupák tak to treba nahlas povedať, keď niekto na Slovensku ekonomicky likviduje stredne triedu tak to tiež treba jasne povedať…mne to skôr pripadá tak ze vám vadí jeho adresnosť

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás