fbpx
- Reklama -
Domáce(video) Hegera zahanbili, Žilinku však privítali ako ľudového hrdinu....

(video) Hegera zahanbili, Žilinku však privítali ako ľudového hrdinu. ZMOS mal veľký snem

-

(video) Hegera zahanbili, Žilinku však privítali ako ľudového hrdinu. ZMOS mal veľký snem

Hanba, ale aj veľavravný odkaz pre vládu. Prítomní hostia premiéra Hegera zahanbili vlažným potleskom. Generálneho prokurátora Žilinku však privítali ováciami ako ľudového hrdinu. ZMOS mal veľký snem v Senci.

V dňoch 8. a 9. septembra 2021 sa konal v poradí 31. snem Združenia miest a obcí Slovenska v Senci, ktorý bol zároveň oslavou 30 rokov ZMOSu a troch dekád miestnej územnej samosprávy od jej znovuobnovenia v roku 1990. Snem priniesol veľmi zaujímavú situáciu s neočakávanou výpovednou hodnotou.

Ľudový hrdina Žilinka

Z nepochopiteľných dôvodov sa snemu nezúčastnila hlava štátu, prezidentka Zuzana Čaputová ani predseda parlamentu Boris Kollár. Snemu sa však zúčastnil predseda vlády Eduard Heger spolu s ďalšími členmi vlády, ďalej podpredseda parlamentu Milan Laurenčík, ale aj generálny prokurátor Maroš Žilinka a ďalší.

- reklama -

Zaujímavá situácia nastala, keď 1. podpredseda ZMOSu menovite vítal hostí snemu. Ako prvý prišiel na rad v zmysle protokolu predseda vlády Eduard Heger. Prítomní ho privítali skromným potleskom. Rovnaký scenár sa odohral aj pri ostatných predstaviteľoch vlády a vedenia parlamentu, boli odmenení formálnym potleskom z povinnosti.

Celkom iný scenár však nastal, keď 1. podpredseda prečítal meno generálneho prokurátora Maroša Žilinku. Burácajúci potlesk a podporné pokriky neprestávali a donútili Žilinku postaviť a poďakovať sa dvakrát. Situáciu si môžete pozrieť v priloženom videu:

Autor článku: Peter Sulek. Článok vyšiel na: www.hlavnydennik.sk

spot_imgspot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás