fbpx
DomáceVIDEO: Heger sa snaží v prípade ne/zvyšovania platov učiteľov...

VIDEO: Heger sa snaží v prípade ne/zvyšovania platov učiteľov vyhovárať na vojnu na Ukrajine

-

VIDEO: Heger sa snaží v prípade ne/zvyšovania platov učiteľov vyhovárať na vojnu na Ukrajine

Bratislava 15. júna (TASR) – O zvyšovaní platov učiteľov sa intenzívne rokuje, informoval po zasadnutí vlády premiér Eduard Heger (OĽANO). O téme v stredu hovoril aj s ministrom financií a šéfom OĽANO Igorom Matovičom a ministrom hospodárstva a lídrom SaS Richardom Sulíkom.

- reklama -

„Aby sme mohli učiteľom pomôcť, aby sme im mohli dať ďalšie zdroje, potrebujeme aj zdroje do rozpočtu. Nikto z nás nepočítal pred voľbami s tým, že tu bude pandémia, energetická kríza a vojna,“ poznamenal Heger. O potrebe dodatočných zdrojov sa podľa svojich slov snaží presvedčiť aj koaličného partnera SaS. Verí, že dohoda je reálna.

Školskí odborári žiadajú od júla zvýšenie platov v školstve o desať percent. V hlavnom meste sa v stredu konalo v tejto súvislosti protestné zhromaždenie s účasťou tisícok ľudí.

Minister financií navrhuje desaťpercentné zvýšenie platov zamestnancov v školstve prostredníctvom zvýšenia daní. Tento návrh koaličná SaS vetovala. Podľa ministra školstva Branislava Gröhlinga (SaS) trvajú na tom, že tieto prostriedky môže pokryť nadvýber súčasných daní.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

2 COMMENTS

  1. Náš „premier“ je tak zamestnaný, že sa neukazuje na verejnosti a nevyjadruje sa k doležitým situáciám, on ich však RIEŠI. Chudák. Neviem, či mu ešte niekto verí. Len sľubuje, vyhovára sa na minulé vlády, na coronu, na infláciu a aj vojnu. On s každým jedná, keby to nechcel riešiť, nekomunikoval by s nimi. Aký je výsledok – O.
    Už sa nedá počúvať. Kuriozitou je , že pre krajinu je doležité školstvo a vybudovanie modernej krajiny. S kým s plagiátormi, ste na smiech a nielen Vy, ale už celá vláda. Je to veľká škoda.

  2. blbečku.v záujme hľadania zdrojov je treba odstrihnúť sa od ruských zdrojov,ktoré putina určite zdemolujú.od smiechu.no nás ekonomicky určite.bodaj by si potom mal pre učiteľov,ty kreten.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás