fbpx
- Reklama -
Názory(video) Erik Kaliňák pre Veci Verejné odpovedal na jednoduchú...

(video) Erik Kaliňák pre Veci Verejné odpovedal na jednoduchú otázku

-

(video) Erik Kaliňák pre Veci Verejné odpovedal na jednoduchú otázku

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Veronika Remišová včera vytiahla dokument, podľa ktorého sa SMER už v roku 2016 plánoval zbaviť systému S-300 je to pravda?

Ja som si pozrel ten dokument, na ktorý sa odvoláva pani Remišová a je tam jasne napísané, že do roku 2024 chceme systém S-300 vymeniť alebo zmodernizovať, nie ho zadarmo odovzdať inej krajine a zapojiť sa tak do vojenského konfliktu.

Strana SMER investovala do obrany Slovenska a veľa z nákupov, ktoré dnešná vláda najprv kritizovala a označovala za predražené a nevýhodné dnes doslova a do písmena kopíruje. Zásadný rozdiel je ale v tom, že strana SMER pred investíciami do obrany zafixovala ako prvá krajina minimálnu mzdu na 60%, priemerná mzda dosahovala tisíc eur, mali sme historicky najnižšiu nezamestnanosť, zastropovali sme odchod do dôchodku, zaviedli sme trinásty dôchodok, prijali sto eurový príspevok na školské pomôcky. Navýšili sme o 20% mzdy v štátnej správe. Slováci mali obedy zadarmo, vlaky zadarmo a historicky najväčšie úspory. Mali sme jeden z najvyšších ekonomických rastov, znižovali sme štátny dlh a blížili sa k vyrovnanému rozpočtu.

- reklama -

Táto vláda chce odovzdať okrem systému S-300 aj naše stíhačky a húfnice, chystá sa nakúpiť Patrioty, osemkolky a pásové vozidlá. To sú miliardové armádne investície v dobe, kedy sa vláda nedokáže už mesiace zhodnúť na tom či dajú alebo nedajú Slovákom 100 eur. V dobe kedy zažívame najprudšie zdražovanie všetkého, elektriny, potravín, benzínu. Inflácia má tento rok dosiahnuť 10%, budúci rok 15% to znamená štvrtina úspor v keli. Seniori prišli o trinásty dôchodok, znížili minimálnu mzdu, zmrazili príplatky v noci a cez víkend, zrušili zastropovanie odchodu do dôchodku, kolabuje nám zdravotníctvo, hrozia hromadné výpovede, generálny štrajk a oni sa ako zmyslov zbavení sa chcú odpojiť od ruského plynu, čo by znamenalo nielen ďalšie zdražovanie, ale aj ranu pod pás pre slovenský priemysel.

Táto vláda zadlžila Slovensko o 7 miliárd, dostala do vienka ďalších šesť miliárd z plánu obnovy ako aj uvoľnenie pravidiel pri čerpaní štandardných euro fondov. K tomu si pridajte tri miliardy ročne, ktoré táto vláda vrah nekradne. To je bez srandy jeden štátny rozpočet čo dostala táto vláda navyše a napriek tomu sa prepadávame v rebríčku chudoby, mali sme jednu z najslabších pandemických pomocí v rámci Európskej únie a ako jediní naokolo nerobíme nič s extrémnym zdražovaním. Pomáhajme Ukrajincom, ale humanitárne, modernizujme našu armádu, ale nie na úkor životnej úrovne Slovákov. Najprv teplý domov, teplé jedlo a stabilné zamestnanie, až potom zbrane.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás