fbpx
DomáceVIDEO: Dzurindova strana Modrí žiada o registráciu, má 12.861...

VIDEO: Dzurindova strana Modrí žiada o registráciu, má 12.861 podpisov

-

VIDEO: Dzurindova strana Modrí žiada o registráciu, má 12.861 podpisov

Bratislava 6. apríla (TASR) – Vznikajúca strana Modrí – Európske Slovensko žiada o registráciu. Na Ministerstvo vnútra (MV) SR vo štvrtok odniesla 12.861 vyzbieraných podpisov od občanov. Stranu založil expremiér Mikuláš Dzurinda, ktorý o tom informoval počas štvrtkovej tlačovej konferencie.

Modrí majú záujem o spájanie, no názov strany sa podľa predstaviteľov nezmení. „Stredopravá ideovo programovo blízka politická scéna je roztrieštená,“ skonštatoval Dzurinda. „Sme otvorení každej serióznej diskusii tak, aby programovo a ideovo blízke politické formácie išli do volieb čo najtesnejšie,“ dodal. „Rád sa stretnem s každým človekom dobrej vôle, ktorý premýšľa podobným spôsobom ako my všetci,“ odpovedal Dzurinda na otázku, či bude rokovať s dočasne povereným premiérom Eduardom Hegerom, ktorý je lídrom novej strany Demokrati.

Strana chce prispieť k pozitívnej zmene spoločenskej klímy a k riešeniam, ktoré prinesú občanom osoh a spokojnosť. Dzurinda ozrejmil, že takmer 13.000 podpisov vyzbierali za mesiac. Modrí pripravujú ustanovujúci kongres, ktorý by sa mal konať v Košiciach a má sa na ňom ujasniť aj otázka lídra. „To, na čom sa dohodne tento tím, to urobím. Ale nehovorme o mojich ambíciách,“ reagoval Dzurinda na to, či má ambíciu strane šéfovať. Strana plánuje budovať štruktúry, nechcú byť stranou, ktorá by pripomínala „eseročku“. Ešte začiatkom marca Dzurinda priblížil, že chcú byť stredopravou stranou konzervatívno-liberálneho typu.

Zdroj: TASR.TV, TASR

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás