fbpx
DomáceVIDEO: Dzurinda sa nevzdáva. Predstavuje zber podpisov pre stranu...

VIDEO: Dzurinda sa nevzdáva. Predstavuje zber podpisov pre stranu Modrí – Európske Slovensko

-

VIDEO: Dzurinda sa nevzdáva. Predstavuje zber podpisov pre stranu Modrí – Európske Slovensko

Bratislava 24. marca (TASR) – Modrí okolo Mikuláša Dzurindu vyzbierali zatiaľ vyše 5000 podpisov na vznik politickej strany. Veria, že potrebných 10.000 podpisov budú mať do konca apríla. Predstavitelia vznikajúceho subjektu o tom informovali na piatkovej tlačovej konferencii.

„Chodia nám listy s podpísanými hárkami nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia – z Českej republiky, Nemecka, Anglicka alebo Fínska. Dokazuje to, že ľuďom chýba modrý element v politike, ktorý je reprezentovaný úspešnými reformami a kultúrou v politike,“ skonštatoval zástupca Modrých Peter Kysela. Dodal, že po vyzbieraní podpisov sa budú môcť sústrediť na doladenie programu, budovanie štruktúr aj ďalšie diskusie s ľuďmi.

- reklama -

Dzurinda potvrdil, že stále platí zámer spájania strán. Vidí však aj priestor pre novú stranu so zameraním ako Modrí. Vznikom strany podľa neho tiež získajú kredibilitu, aby mohli rokovať s ostatnými partnermi.

Začiatkom marca Dzurinda priblížil, že chcú byť stredopravou stranou konzervatívno-liberálneho typu. Hovorí o ambícii dlhodobo pozitívne ovplyvňovať vývoj na Slovensku, ale aj v Európe. Podotkol, že chaos uplynulých rokov v krajine by nemal pokračovať.

Zdroj: TASR, Topky.sk

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

2 COMMENTS

  1. Tento vojnový zločinec nemá nič spoločné s modrou farbou. Paprče má od krvi nevinných obyvateľov bývalej Juhoslávie. Čudujem sa že tento smrad má ešte odvahu chodiť medzi ľudí.

  2. priatelia, utekajte mu to podpisat, len si nohy nedolamte.
    vznik tejto strany pomoze drobit politicku silu tychto liberalnych eurohujerov.
    ja im to s radostou podpisem, ale volit budem aj tak Huliaka.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás