fbpx
DomáceVIDEO: Dnes je veľký deň: Čaputová ide do Varšavy...

VIDEO: Dnes je veľký deň: Čaputová ide do Varšavy za Bidenom, predsa len jej vplyv rastie

-

VIDEO: Dnes je veľký deň: Čaputová ide do Varšavy za Bidenom, predsa len jej vplyv rastie

Bratislava 22. februára (TASR) – Prezidentka SR Zuzana Čaputová v stredu odcestovala do Varšavy na stretnutie s lídrami krajín tzv. Bukureštskej deviatky (B9) a americkým prezidentom Joeom Bidenom. „Predmetom našich diskusií bude úvaha o tom, akým spôsobom posilniť bezpečnosť východného krídla, to znamená, ako posilniť bezpečnosť aj SR, určite budeme hovoriť o výdavkoch na obranu, o podpore Ukrajiny,“ načrtla Čaputová pred odletom.

Video na Youtube:

Stretnutie s prezidentmi krajín na východnej hranici Severoatlantickej aliancie a USA sa koná symbolicky v čase prvého výročia vypuknutia vojny na Ukrajine. Zároveň sa odohrá krátko po návšteve Bidena na Ukrajine. Čaputová vníma stredajšiu diskusiu ako jednu zo série, ktoré predchádzajú príprave na júlový samit NATO vo Vilniuse. V júni organizuje stretnutie B9 v Bratislave. Poznamenala, že ide o štandardný míting mesiac pred veľkým samitom.

Ako pripomenula prezidentka, s lídrami B9 sa stretli vo Varšave v podobnom čase aj pred rokom, dva dni po začiatku vojny. „Bol to silný moment šoku z vypuknutia vojny, ale aj uvedomenia jednoty, ale aj odhodlania pomáhať Ukrajine,“ skonštatovala.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img
spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

spot_img

1 Komentár

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás