fbpx
- Reklama -
ROZHOVORYVIDEO: David Lindtner: Po marci 2020 tu začala extrémna...

VIDEO: David Lindtner: Po marci 2020 tu začala extrémna anarchia práva

-

VIDEO: David Lindtner: Po marci 2020 tu začala extrémna anarchia práva

Redaktorka Mimi Šramová sa rozprávala v obsiahlom filozoficko-právnickom rozhovore s ex-sudcom Davidom Lindtnerom, venovali sa aj aktuálnym kontroverzným témam.

 • Čo mu dala skúsenosť byť v priebehu 22 rokov prokurátorom, sudcom, advokátom, obvineným aj väzobne stíhaným?
 • Ktoré sú 3 stupne mediálnej diskreditácie človeka?
 • Čo hovorí na komunikáciu Threema a kauzu Búrka?
 • Ako vníma spolupracujúceho obvineného sudcu Sklenku?
 • Ako zvládal väzbu?
 • Čo hovorí na sudkyňu Záleskú a sudcu Klimenta?
 • Prečo sudcovia Števík a Miľan sú perzekvovaní a sudcovia Záleská a Kliment nie?
 • Sú sudcovia svine?
 • Čo hovorí na aktuálny návrh trestu prepadnutia majetku a prečo ho vníma kontroverzne a ako extrémny a nečestný?
  Test na záver: Viete koľko sudcov obvinených v kauze Búrka je právoplatne odsúdených?

Rumunský model kriminalizácie sa vždy začína od justície.

K diskreditácii mojej osoby došlo už v roku 2017, pri vyslovení môjho právneho názoru na tzv zrušené Mečiarove amnestie.

Z denníku Aktuality prišli do Rakúska kde žijeme a žiadali starostu o informácie kde bývam.

- reklama -

Keď vyšla Threema, verejne som sa priznal že som p. Kočnera poznal. Následne som sa vzdal funkcie predsedu súdu a následne požiadal o prerušenie výkonu sudcu.

Akonáhle som začal zastupovať predstaviteľov opozície, k diskreditácii sa pridala kriminalizácia.

Pán Vagovič z Aktualít mal potrebu ma diskreditovať. Napísal že mám luxusné sako, luxusné topánky.

Po nástupe do SAK ma oslovil Robert Kaliňák na spoluprácu, oslovil ma cez jedného spoločného známeho. JUDr. Kaliňáka ani JUDr. Fica som dovtedy nepoznal ani som ich fyzicky nevidel.

Prakticky okamžite ma kamaráti a známi z mojich kruhov začali upozorňovať že nie je úplne vhodné že spolupracujem s politickou koalíciou. 9 dní po voľbách som bol obvinený.

Výpoveď kajúcnika, na základe ktorého som bol obvinený, nebola za 3r ničím potvrdená.
Mnohí sme boli šokovaní rozsahom priznania sudcu Sklenku.

Som presvedčený že to čo vypovedá pán Sklenka je z veľkej časti to čo mu bolo naordinované aby vypovedal. Aby na základe jeho výpovede bolo možné kriminalizovať ďalšie osoby.

Kajúcnik je pojem ktorý uráža náboženskú obec.

Vykopnú vám dvere, vznesú obvinenie a vy sa máte z toho vyviniť. Na svete neexistuje krajina ktorá by inkvizičný proces takto viedla. Dajú vám obvinenie a vy sa máte brániť voči negatívnej skutočnosti.

Je to inkvizičný proces, lebo otočili dôkazové bremeno.Ak pripustíme invizičné vyšetrovacie metódy, rozložíme spoločnosť na úplnú podstatu.

Po marci 2020 začala extrémna anarchia práva.
Panuje tu atmosféra strachu a kultúra udavačstva.
Zaviedli sme veľmi nebezpečné precedensy. Je to absolútna cesta do rozkladu právneho štátu. Mám veľké pochybnosti či napĺňame atribúty materiálneho právneho štátu.

O Slovensku ako o štáte je možné hovoriť len s veľkou rezervou.Absolútne tu zlyháva kontrolná funkcia jednotlivých inštitúcií, absentuje systém opravných prostriedkov. Postupy špeciálnych zložiek sú koordinované.

Tu nie sú podozrenia, tu sú jednoznačne flagrantné porušenia zákona v zmysle absolútnej neproporcionality poskytovania benefitov ktoré sú poskytované kajúcnikom.

Pánovi Sklenkovi doposiaľ nebolo vznesené obvinenie, žije si spokojný život.Sú situácie kedy kajúcnik preukázateľne klame.
Keď niekto klame raz, nie je vylúčené že klame aj v inej výpovedi. Systém viery súdu v kajúcnika neexistuje. To čo niekto nazýva očista spoločnosti, ja nazývam rozklad spoločnosti a medziľudských vzťahov.

O väzbe rozpráva veľa ľudí ktorí nemajú praktické skúsenosti s väzbou. Sedíte v kúpeľni 24h denne a vonku na chodbe hrajú ping pong.
Najhorší moment väzobného stíhania je že neviete kedy pôjdete von. Týrali nás tým že kontakt s rodinou bol absolútne obmedzený. Zakazovali mi telefonovať s manželkou.Veľmi nepríjemná je vo väzbe spánková deprivácia, budia vás každú polhodinu.

Sudcovia sa boja rozhodnúť tak že nenaplnia indoktrínované očakávania verejnosti.

Kladiem otázku verejnosti: Kto z nás by chcel aby o ňom rozhodoval sudca, ktorý sa o ňom vyjadrí že sudcovia je sviňa o ktorej vine nikto nepochybuje?

Tie procesné postupy ktoré aplikujú niektoré osoby špecializovaných zložiek sú absolútne protizákonné a protiústavné.

Ktorí sudcovia NS majú podľa nálezu ÚS protizákonné rozhodnutia, kde ÚS konštatoval porušenie práv na osobnú slobodu obvinených?

Nikto na Slovensku od vzniku slovenskej štátnosti nepamätá, že by v priebehu roka konštatoval ÚS vo svojich nálezoch porušenie práva na osobnú slobodu väzobne stíhaných osôb jedného trestného senátu.

Je tu evidentné politické krytie osôb, ktoré sa na podieľajú na protiústavných rozhodnutiach.

Sú články ústavy, ktoré ako keby od marca 2020 vypadli z ústavy: prezumpcia neviny, právo na slobodu prejavu, právo zhromažďovacie a právo na osobnú slobodu.

Sme jediná krajina v Európe ktorá má obligatórne uložené prepadnutie majetku v prípade taxatívne vymedzených trestných činov. Je to v rozpore s európskym trestným právom.

Viac vo videu:

Zdroj: Youtube, Rozhovory s Mimi Šramovou

spot_imgspot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás