fbpx
- Reklama -
DomáceVIDEO: Baránek podáva trestné oznámenie na IKEA. SBSkár a...

VIDEO: Baránek podáva trestné oznámenie na IKEA. SBSkár a zamestnanci mu zabránili vstúpiť do reštaurácie, pretože sa nepreukázal potvrdením o očkovaní a testovaní: „Páchate zločiny a budete musieť byť postavení pred súd!“

-

VIDEO: Baránek podáva trestné oznámenie na IKEA. SBSkár a zamestnanci mu zabránili vstúpiť do reštaurácie, pretože sa nepreukázal potvrdením o očkovaní a testovaní: „Páchate zločiny a budete musieť byť postavení pred súd!“

Musíte byť súdení a odsúdení, prípadne aj sprostení viny, ale proces hľadania spravodlivosti a nastoľovania spravodlivého trestu jednoducho musí prebehnúť, aby sme vedeli s týmto štátom pokračovať ďalej, komentuje bezprecedentnú protizákonnú covidovú hystériu pracovníkov švédskeho predajcu nábytku politický analytik a publicista Ján Baránek.

Už dlhšie upozorňujem, nie len ja samozrejme, na sústavne porušovanie zákonov SR a Ústavy SR zo strany štátu – členov exekutívy, ako aj, sprostredkovane, poslancov NR SR, keďže aktívne, resp. pasívne participujú na vydávaní, resp. dodržiavaní vyhlášok hlavného hygienika.

Tieto vyhlášky sú vydávané svojvoľne, bez opory v zákone, takže sú neplatné. Aspoň tak hovorí Ústava SR. Navyše, štát úplne nepochopiteľne, prenáša zodpovednosť za dodržiavanie týchto protiprávnych predpisov, na osoby, ktoré sú v priamom kontakte s občanmi, nie sú však príslušníkmi bezpečnostných zložiek. teda na predavačky, SBS-károv a pod.

- reklama -

Tu štát nezodpovedne prenecháva vymáhanie represie na ľudí, ktorí na to nemajú žiadne oprávnenie a v masívnej väčšine prípadov ani fyzickú, či mentálnu spôsobilosť. Takéto nezodpovedné konanie veľmi ľahko môže viesť ku konfliktom, fyzickému násiliu a až k tragédiám.

V situácii, kedy je spoločnosť traumatizovaná nie len tzv. pandémiou, ale aj nekompetentnými a nezmyslenými opatreniami a reštrikciami zo strany štátu, sa nervovo labilnejší jedinci ľahko môžu uchýliť ku skratovému konaniu, vzhľadom na obrovský potenciál konfliktu, ktorý prináša situácia, kedy obyčajný zamestnanec prevádzky zásadným spôsobom začne obmedzovať vaše práva, keďže je pod tlakom a hrozbou straty zamestnania a pod.

Kriminálne správanie sa vlády a bezprecedentné trpenie tejto nesvojprávnosti koaličnými poslancami NR SR skôr, či neskôr, povedie k tragédii.

Na videu, ktoré som nahral v OD Ikea vidíte situáciu, kedy mi zabránil člen SBS a zamestnanci Ikea v prístupe do reštaurácie. Upozorňujem aj touto cestou zodpovedných, že nie každá situácia sa skončí tak, ako tá na mojom videu – bez fyzických inzultácií. Predstavte si situáciu, v ktorej sa napr. otec dieťaťa s vysokými teplotami nedostane do lekárne, lebo nemá OTP.

A predstavte si, že ten otec nie je nejaký intelektuál a nemá ďaleko k pästným „súbojom“ a oproti nemu stojí mladá, útla magistra. Znovu ešte raz vyzývam členov exekutívy, poslancov NR SR, ako aj médiá, ktoré ich podporujú – okamžite zastavte s touto zločineckou, bezprávnou svojvôľou.

Dnes som sa dočítal, že len kvôli tomu, že nemalo rodičov OTP, umrelo 4 ročné dieťa, ktoré deň pred tým lekárka odmietla vyšetriť. Nevyhrážam sa, len skonštatujem: keby sa to stalo mne, lekárku si odsedím. A teraz si to znovu prečítajte a uvedomte si, kam ste priviedli obyvateľov SR.

To, čo páchate, výdatne podporovaní niektorými médiami, je zločin. Budete musieť byť postavení pred súd. Vy politici, aj vy, zástupcovia médií, ktorí na tom participujete. Narobili ste veľa zla, veľa ľudí kvôli vám umrelo, veľa ľudí sa kvôli vám dostalo pod hranicu chudoby, veľa ľudí má kvôli vám vážne psychické problémy. Ak má Slovensko ako štát existovať ďalej, nemôže to byť tak, že nepotrestá tých, ktorí bezprecedentne porušovali Ústavu SR, kvôli ktorým zbytočne umrelo tisíce ľudí, kvôli ktorým zbytočne skrachovalo tisíce podnikateľov.

Budeme sa musieť vyrovnať s touto obludnou neprávosťou a zločinom. To nie je pomstychtivosť. To je nevyhnutný predpoklad na to, aby Slovensko ako štát mohlo existovať ďalej.

Musíte byť súdení a odsúdení, prípadne aj sprostení viny, ale proces hľadania spravodlivosti a nastoľovania spravodlivého trestu jednoducho musí prebehnúť, aby sme vedeli s týmto štátom pokračovať ďalej. Túto zodpovednosť z nás nikto nezoberie, tak ako z vás nikto nezmyje vinu.

Budete mať možnosť však svoju prípadnú nevinu dokázať. Pred súdom. Jednoducho, tento proces tak, ako som ho napísal, bude musieť v budúcnosti prebehnúť. Spravodlivý súd s vami. Toto očakávajú tisíce až milióny občanov Slovenska.

Máte už iba jednu možnosť – čím skôr prestať s bezprávím, ktoré ste nastolili, lebo čím skôr prestanete, tým menej viny na seba ešte naberiete. Ale najmä – musíte prestať kvôli obyvateľom Slovenska, lebo situácia je dnes tak napätá a spoločnosť vašou vinou tak polarizovaná, že tragédia, o ktorej som hovoril a ktorú si z hĺbky duše neželám, môže nastať kedykoľvek.

Zároveň vyzývam médiá, aby prestali s rozdeľovaním spoločnosti, šírením animozity voči skupine obyvateľstva, ktorá očkovanie odmieta a začali robiť to, čo robiť majú. Informovať. Prinášať názory VŠETKÝCH odborníkov.

Prestaňte robiť arbitrov v problematike, ktorej nerozumiete a na ktorú nemáte vzdelanie.

Prestaňte vy, novinári, posudzovať, kto odborníkom je a kto nie.

Prestaňte svoje názory a svoje pravdy vydávať za axiomy. Začnite si robiť svoju robotu. Pátrajte po pravde a informujte tak, ako informovať máte.

Robte žurnalistiku, nie propagandu a reklamu.

P. S. Video je kvôli zachovaniu anonymity protagonistov softvérovo upravené.

Zdroj: InfoVojna, FB Ján Baránek

.

Vážení priaznivci Veci Verejných

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu.

Vo Veciach verejných stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme onedlho.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity.

Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať Veci verejné.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..

Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

 

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

20 KOMENTÁRE

 1. Skuste sa zaockovat a budete bez problemov. Tiez asi nezazalujete policajta,ktory vas pokutuje za nezapnute bezpecnostne pasy. Tie tiez chrania iba Vas.

  • Čím ? Nejakou experimentálnou vakcínou ?? . Tá môže ochrániť tak myši, na ktorých sa za normálnej, aj socialistickej vláde vakcíny skúšali ? Ak to vyskúšajú na Tebe, alebo aspoň na psíkoch, napr. aj bobíkov, tak potom sa normálni ľudia (homo sapiens…) môžu po čase pridať

 2. Ako mozete porovnavat taketo veci?Neohrozim svoj zivot niecim,za co sa nezaruci ani vyrobca,len preto,aby som mala pokoj.Som diabeticka 29 rokov+ choroby s tym spojene,nebudem sa zbytocne ohrozovat,niecim,co mi nikto nezaruci,ze mi neprivodi viac zdravotnych problemov,ako mam.

  • Zato ohroziť sa covidom je úplne v poriadku, pani diabetička s ďalšími chorobami. Práve pre Vás je vakcína najnutnejšia. Výrobca vakcíny Vám nezaručí 100 % ochranu, ale každý lekár Vám pri nakazení Covidom zaručí, že skončíte v nemocnici alebo na hadičkách.
   To je ako keby si tehotná nezapla pás, lebo „bezpečnosť dieťaťa“. Pritom pri malej havárii by sa s pásom nemuselo nič stať, zato bez pásu bude dieťa zaručene rozpučené.
   Ach, kam to s myslením ľudí spejeme…

   • Ak by sa kompetentni lekari starali o svojich klientov od zaciatku priznakov alebo pozitivity tak ako maju, nebolo by v mnohych pripadoch nutne dalsie statisicove osetrovne. Ja som prekonala covid vdaka 100% starostlivosti mojej obvodnej lekarky, na druhej strane o manzela som sa vzhladom na aroganciu jeho obvodnej lekarky musela podelit s mojimi liekmi a priebeh u neho bol vdaka tomu lahsi. Takze, covid respektujem, ale nech kazdy zacne upratovat vzdy od seba.

 3. Máte svätú pravdu. Ja som sa rozčulovala minulý týždeň v nemocnici v Nitre. Odmietli ma ošetriť bez testu a samozrejme test 5 € ,a to nehovorím ,že riaditeľom je nariadený respirátor s rúškom. Vysvetlila som im ,že porušujú zákon pokiaľ ma odmietajú ošetriť ,a že odvody platím ako očkovaný a šla som preč. A dnes zadarmo test.😁 Veď toto je choré. No, ale ten paradox pred týždňom ináč. Keďže platíme väčšina hypotéky bojí sa každý prísť o prácu ,tak sú ticho a robia ,čo vrchnosť káže.

 4. Najhoršie na tom je to, že taký ako tuto „Robert“ majú volebné právo…Policajt pokutujúci vodiča za nezapnuté bez. pásy má svoje konanie odobrené zákonom!!! Ty si asi nepochopil celých 15 min. videa…

 5. Pán Baranek šteká na zlom hrobe. A porovnávanie toho,že sa nemôže ísť najesť do reštaurácie s nacistami je absolútne scestné. Od chlapa jeho veku a vzdelania by som čakala iné správanie. Nezaockovanie je voľba každého z nás, ale aj veci z toho plynúce.

  • Pani Jana, treba to riesit kde sa da, konci sa nam sloboda a vsetkym. Zverstva nacizmu sa tiez casom zdokonalovali, aby boli ucinnejsie, co sa likvidacie ludi tyka, aby sme sa chapali. My uz to vieme identifikovat v zarodkoch, tak ako pan Baranek, ktory uviedol jasny priklad. Myslel som si, ze inteligencia ludi sa nemeria poctom zarobenych penazi a uz sa fasizmus, ci nacizmus nikdy nevratia, ale vidim, ze tu mame neskutocne vela pomahacov nezakonneho a protipravneho konania. A co sa tyka toho stekania pani Jana, tak: „Tahaj do budy ty lokaj vrahov!!!!“

 6. A cenu za život v najkrajšej dezolatske bubline dostáva pán Baranek.

  Hrdina a qvazi-anti-nazi ktorý svojím životným prístupom ohrozuje zdravie nie len seba-to nech si so sebou robí čo chce, ved je to jeho pravo-ale aj ostatných a v skutočnosti zo seba robí najväčšieho nacistu v budove pretože všetci pochopili že ak chceme niečo SPOLOČNE prekonať musíme SPOLOČNE bojovať a SPOLOČNE myslieť jeden na druhého nie len na seba robiť zo seba nejakú nadrasu ľudí čo nič nemusia a na každého ineho kašlú.

  Starší pán podľa všetko už kvôli starec kej regresii nechape súkromne vlastníctvo a súkromné podnikanie, ved ako inak, keď ho už komunisti vypočúvali a aj vďaka nemu tu máme stále toľko komunistov prezlecenych za zlodejov prezlecenych za politikov, že keď vám ide oproti jeden ani otáčať sa za ním nemusíte pretože oproti ide ďalší.

  Sláva Barankovi

  • Tak mi povedzte, prečo táto vláda aj so svojou parlamentnou väčšinou tieto nezákonné postupy a vyhlášky nedá do zákonov? Majú na to podmienky v parlamente. Nech to urobia ako vo Francúzsku, Maďarsku či Taliansku alebo u susedov v Čechách. V čom je problém, pán Baranek má pravdu, tieto vyhlášky nemajú oporu v zákone, nájdite mi ho a ukážte ten zákon, ktorý hovorí, že máte mať rúško na ústach a nose. Na druhú stranu sú tu zákony ako obchodný zákonník v ktorom ak podnik ponúka tovar a služby vo svojom obchode a odmietne obslúžiť zákazníka, porušuje ho – pácha trestný čin. Ak Vás podnik nechce pustiť do svojej prevádzky na základne nezákonnej vyhlášky, pácha trestný čin segregácie – apartheidu o tom sa dočítate v trestnom zákonníku. Na toto sú zákony uverejnené v zbierke zákonov. Skúste v nej nájsť vyhlášky hlavného hygienika. Ak sa chcete vo verejnom záujme postarať o verejné zdravie, dajte to do zákona. V čom je problém?

 7. Občania SR treba si uvedomiť, že presne takto sa začínali všetky totalitné režimy – fašizmus, boľševizmus – tie isté metódy a prostriedky na ovládanie ľudí, len obsah iný, teraz korona, história sa opakuje, mali sme sa z nej už poučiť. Demokraciu treba ustavične chrániť je to vôľa väčšiny, len čo s tým ak väčšina odsúhlasí zlo, čo sa deje. Pýtam sa, kam sa podeli bojovníci za „slušné Slovensko“, vymreli? Alebo opäť zaúradovala mamona? Kde máme objektívne médiá, právnikov, lekárov, učiteľov, inteligenciu? Ako môžete s týmto stavom súhlasiť, je to právny a morálny rozklad štátu, česť výnimkám, ktorí sa neboja ozvať a bojovať za naše práva aj na medinárodných súdoch. Ale každý musí aj začať od seba, len tak sa nezopakuje zlo…Tak nám Pan Boh pomáhaj….

  • .. súhlas, … okrem toho, že hoci Ste už mama, porovnávate, resp. dávate do jedného vreca fašizmus, ktorý SVET chcel zničiť… ! s boľševizmom, ktorý svet pred fašizmom nakoniec zachránil !!! Asi Ste iba mladá MAMA a Vás už v školách učili napr. dejiny nie SKUTOČNÍ učtelia , ale tzv. titulovaní plagiátori…..
   a bohužiať sa to dnes týka aj v rámci služobníkov Boha !! ( napr. skutočného božieho služobníka vdp. Kuffu jeho pozemskýn šéfom je spišský biskup Imrich, odetý nie božím rúškom , ale nie božím znakom = aje náhubkom !!)

 8. Čl. 2

  (1) Štátna moc pochádza od občanov, ktorí ju vykonávajú prostredníctvom svojich volených zástupcov alebo priamo.

  (2) Štátne orgány môžu konať iba na základe ústavy, v jej medziach a v rozsahu a spôsobom, ktorý ustanoví zákon.

  (3) Každý môže konať, čo nie je zákonom zakázané, a nikoho nemožno nútiť, aby konal niečo, čo zákon neukladá.

 9. Čl. 12

  (1) Ľudia sú slobodní a rovní v dôstojnosti i v právach. Základné práva a slobody sú neodňateľné, nescudziteľné, nepremlčateľné a nezrušiteľné.

  (2) Základné práva a slobody sa zaručujú na území Slovenskej republiky všetkým bez ohľadu na pohlavie, rasu, farbu pleti, jazyk, vieru a náboženstvo, politické, či iné zmýšľanie, národný alebo sociálny pôvod, príslušnosť k národnosti alebo etnickej skupine, majetok, rod alebo iné postavenie. Nikoho nemožno z týchto dôvodov poškodzovať, zvýhodňovať alebo znevýhodňovať.

  (3) Každý má právo slobodne rozhodovať o svojej národnosti. Zakazuje sa akékoľvek ovplyvňovanie tohto rozhodovania a všetky spôsoby nátlaku smerujúce k odnárodňovaniu.

  (4) Nikomu nesmie byť spôsobená ujma na právach pre to, že uplatňuje svoje základné práva a slobody.

  Čl. 13

  (1) Povinnosti možno ukladať

  a) zákonom alebo na základe zákona, v jeho medziach a pri zachovaní základných práv a slobôd,

  b) medzinárodnou zmluvou podľa čl. 7 ods. 4, ktorá priamo zakladá práva a povinnosti fyzických osôb alebo právnických osôb, alebo

  c) nariadením vlády podľa čl. 120 ods. 2.

  (2) Medze základných práv a slobôd možno upraviť za podmienok ustanovených touto ústavou len zákonom.

  (3) Zákonné obmedzenia základných práv a slobôd musia platiť rovnako pre všetky prípady, ktoré spĺňajú ustanovené podmienky.

  (4) Pri obmedzovaní základných práv a slobôd sa musí dbať na ich podstatu a zmysel. Takéto obmedzenia sa môžu použiť len na ustanovený cieľ.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás