fbpx
Názory(video) Babiš: Pravicová vláda v Česku nezváda boj s...

(video) Babiš: Pravicová vláda v Česku nezváda boj s infláciou

-

(video) Babiš: Pravicová vláda v Česku nezváda boj s infláciou

BRATISLAVA 10. novembra (SITA) – České spotrebiteľské ceny v októbri medzimesačne vzrástli o 0,1 percenta. Tento vývoj bol ovplyvnený najmä rastom cien v segmente potravín a nealkoholických nápojov a v segmente odevov a obuvi, ktorý čiastočne vykompenzoval pokles cien v segmente bývania. Informoval o tom v piatok Český štatistický úrad (ČSÚ).

Medziročne inflácia v októbri stúpla o 8,5 percenta, čo bolo o 1,6 percentuálneho bodu viac ako v septembri. „Októbrové zrýchlenie medziročného rastu cien bolo spôsobené predovšetkým minuloročným premietnutím úspornej tarify do cien elektriny,” uviedla vedúca oddelenia štatistiky spotrebiteľských cien ČSÚ Pavla Šedivá.

Medziročný rast cien elektriny v Česku sa v októbri zrýchlil na úroveň 148,6 percenta zo septembrových 16,5 percenta. Spomalil sa však rast ceny zemného plynu na 6,2 percenta zo septembrových 12,5 percenta.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 Komentár

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás