fbpx
- Reklama -
DomáceVeľmi cenná rada polície: Pred odchodom na dovolenku zamknite...

Veľmi cenná rada polície: Pred odchodom na dovolenku zamknite a zavrite okná

-

Veľmi cenná rada polície: Pred odchodom na dovolenku zamknite a zavrite okná

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Bratislava 24. júna (TASR) – Polícia pripomína, že medzi základné opatrenia pred odchodom na dovolenku patrí zavrieť okná a zamknúť dvere. Ľudia by tiež nemali o odchode na dovolenku informovať na sociálnych sieťach ani nechávať kľúče na „dohovorených“ miestach ako v kvetináčoch či pod rohožkami. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PZ) Denisa Bárdyová.


      „Svoje obydlie si môžete zabezpečiť aj kvalitnými mechanickými prostriedkami, ktorými sú napríklad kvalitné okná, dvere a zámky, mreže, zosilňujúce fólie na sklenené časti dverí a okien, bezpečnostné sklá a elektronické zabezpečovacie systémy,“ uviedla. Podľa jej slov bezpečnosť zvýši aj zdanie, že v príbytku niekto je. To sa dá vytvoriť využitím elektronických spínacích zariadení, ktoré podľa nastavenia na určitý čas rozsvietia svetlá, zapnú rádio či televíziu.


      Ďalšou možnosťou je pripojenie obydlia na pult centralizovanej ochrany Policajného zboru. Ak občania nechávajú doma svoje vozidlo, polícia odporúča zaparkovať ho na bezpečnom mieste. Môže to byť v garáži, v dvore za oplotením alebo na súkromnom pozemku u známych. „Ak takú možnosť nemáte, odporúčame vozidlo zaparkovať na frekventovanom mieste, kde sa pohybuje viac ľudí,“ ozrejmila Bárdyová. V autách by sa nemali nachádzať veci, ktoré by mohol zlodej speňažiť.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás