fbpx
- Reklama -
TV VVVeci Verejné Romana Michelka: Patálie ministra Mikulca

Veci Verejné Romana Michelka: Patálie ministra Mikulca

-

Veci Verejné Romana Michelka: Patálie ministra Mikulca

Kvalita ľudí v OĽANO je šialená. Výber ľudí do OĽANO je podmienený ťažkými charakterovými vadami, hlboko podpriemerná inteligencia a nejaká ťažká osobnostná úchylka. Skrátka aspoň v nejakom zásadnejšom parametre sa musia podobať na svojho šéfa a vodcu. Normálny človek sa tam nemôže vyskytnúť. Ak by sa to stalo, je to chyba v systéme OĽANO.

Systém stíhania zločincov je nastavený tak, že zločinci sú likvidovaní superzločincami. Kajúcnici si užívajú beztrestnosť a luxus (napríklad v Dubaji) a usvedčujú podstatne menších vinníkov. Tento systém je krajne absurdný. Minister vnútra Roman Mikulec okrem fatálneho zlyhania, ktorého dôsledkom je masové bezprávie, bol usvedčený aj z ťažkého klientelizmu. Jeho otec prenajímal vojenskému spravodajstvu konšpiračný byť za 800-tisíc Sk. Okrem toho jeho otec cez firmu MIPOL poskytoval vojenskému spravodajstvu stráženie za 2,5 milióna eur. Rovnako aj jeho brat cez firmu AEGIŠ EU za 142-tisíc Sk mesačne poskytoval strážnu službu. Jeho bývalý šéf vo vojnovom spravodajstve a dnešný štátny tajomník Vendelín Leitner bol šéfom akvizícii Allianz, a v čase Mikulcovho šéfovania vojenským tajným vybavil pre štát veľmi nevýhodnú zákazku na poistenie šesťsto aut za 9 miliónov eur. No a nič sa nedeje, všetko je v poriadku.

Veronika Remišová zase perlia, keď vyjavila, že bude ministerkou, aj keď ju bude vo vláde držať len jedna jediná poslankyňa. Kam toto ešte môže klesnúť… Tak koncentrovaný politický gýč hádam nevyprodukuje ani jej veľký učiteľ Matovič.

- reklama -

Matovič dal Sputniku V ranu z milosti.. Vraj sa ním nezaočkuje, lebo by mu to bránilo v cestovaní. Je to, samozrejme, lož ako Brno. On žiadne problémy v cestovaní mať nebude. Vieme, že v čase najtvrdšieho lockdownu si vicepremiér Štefan Holý cestoval na výnimku do Británie. Nakoniec vďaka Matovičovej perfídnosti skončilo očkovanie Sputnikom V debaklom. Sotva 6-tisíc záujemcov. Je to jasná vizitka Igora Matoviča. A veľmi zaslúžená. Takmer nikto, kto sa nakoniec dá očkovať Sputnikom V, už Matovičovi neverí. Toto mu naozaj nevyšlo.

Takzvaný náhubkový zákone fatálne ohrozuje slobodu slova. Možnosť trestne stíhať ľudí za kritické názory na internete je ťažko za čiarou. Je to o to paradoxnejšie, že tento zákon predkladajú ľudia, ktorí sa k moci dostali tou najnepríčetnejšou koncentrovanou ad personam nenávisťou a teraz sa stávajú „šialene útlocitní“. V tejto kauze fatálne zlyhala aj prezidentka Čaputová, keď neposlala tento zákon na Ústavný súd. Je to o to paradoxnejšie, že prezidentka ostentatívne ignorovala petíciu takmer 600-tisíc občanov zozbieraných v súvislosti s referendom o predčasných voľbách, pri takzvanom náhubkovom zákone však nemá žiaden problém.

Dedoles Mičovský sa nekonečne strápnil. Len vlastnou vinou. O tom, že jeho kognitívne schopnosti sú veľmi chabé, asi nikto nepochyboval, ale skutočnosť hlboko predčila aj tie najhoršie očakávania. Jeho tlačovka, na ktorej oznámil stiahnutie svojej demisie, posunula hranice politickej trápnosti o zásadný kus ďalej. Šancu odísť so cťou síce aj tak nemal, ale miera trápnosti, ktorá po ňom ostala, je tak šialená, že toto tak skoro asi nikto neprekoná.

spot_imgspot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás