fbpx
- Reklama -
TV VVVeci Verejné Romana Michelka: Obmedzí Mikulec volebné právo nezaočkovaným?

Veci Verejné Romana Michelka: Obmedzí Mikulec volebné právo nezaočkovaným?

-

Veci Verejné Romana Michelka: Obmedzí Mikulec volebné právo nezaočkovaným?

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Vojna medzi ministrom vnútra Romanom Mikulcom (OĽANO) a poslancom za SME RODINA Petrom Pčolinským sa dostáva do vyšších obrátok. Koaličný poslanec obvinil ministra vnútra zo snahy odobrať volebné právo 60 % občanov. Totiž, súčasný zákon niečo také umožňuje podzákonnou normou, teda vyhláškou. Takú guráž síce OĽANO mať nebude, ale spôsob, akým proti sebe bojujú koaličníci, svedčí o tom, že pomery sú viac než vyhrotené. Tento útok však otvoril jednu zásadnú tému – čo s infikovanými počas volieb?

V Čechách na to recept našli. Pandemickej dobe prispôsobili volebné zákony a aj infikovaným umožnili voliť formou drive-in, teda z auta. Uvidíme, ako sa to upraví na Slovensku. Predstava, že tisíce či dokonca desaťtisíce ľudí budú okradnuté o ústavne práva je neprijateľná!

Akcia Mýtnik III už má svojich protagonistov. V sieti mal uviaznuť aj Miroslav Výboch – jeden z najvplyvnejších oligarchov dneška. Zatiaľ neuviazol. Je v zahraničí a sotva dobrovoľne dá svoju slobodu do rúk Daniela Lipšica. Ak špeciálny prokurátor Lipšic urobí tú strašnú chybu, že vydá naňho medzinárodný zatykač, vystaví tak „lipšicovský“ spôsob stíhania nepohodlných nominantov európskemu auditu, v ktorom takmer isto neobstojí.

- reklama -

Ak Miroslavovi Výbohovi udelia v Európskej únii politický azyl, postavenie špeciálneho prokurátora Lipšica bude neudržateľné. Hrubé pošliapavanie základných pravidiel právneho štátu sa skôr či neskôr špeciálnej prokuratúre, časti vyšetrovateľov a policajnému prezidentovi, ale aj Mikulcovi či Matovičovi vráti. Dlhodobým pobytom v špecializovaných zariadeniach.

Očkovacia lotéria je gýč hodný „Igora Veľkého“. Ďalší z jeho geniálnych nápadov! Aké iné než geniálne nápady sa môžu zrodiť v hlave takéhoto veľducha! Akurát, že to bude stáť desiatky miliónov a presvedčených skeptikov to ani v najmenšom nepresvedčí. Ale čo sú desiatky miliónov oproti zbytočnému a škodlivému antigénovému testovaniu, na ktoré vláda vyhodila takmer pol miliardy eur? Hlavne, že na výskum liečbu Covidu-19 dal štát „neuveriteľných“ 8 milión. Niekto má skrátka v prioritách jasno, však Igor….

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás