fbpx
TV VVVeci Verejné Romana Michelka: Médiá zachraňujú Hegera. Kočner oslobodený....

Veci Verejné Romana Michelka: Médiá zachraňujú Hegera. Kočner oslobodený. Prezidentka nemá záujem na transparentných voľbách?

-

Veci Verejné Romana Michelka: Médiá zachraňujú Hegera. Kočner oslobodený. Prezidentka nemá záujem na transparentných voľbách?

Ak si niekto myslel, že po známom televíznom vystúpení, v ktorom Eduard Heger žobronil, aby ho prezidentka neodvolala, už nemôže byť nič úbohejšie, tak po debate Hegera s Milanom Majerským sa mu aj predchádzajúce dno úbohosti podarilo prekonať. Po jasných a logických odmietnutiach Majerského, kde jasne vysvetlil, že nepôjdu cestou Alojza Hlinu a ponúknu voličom jasnú konzervatívnu alternatívu, začal Heger bľabotať čosi o povinnosti KDH obetovať sa a zachrániť Demokratov. Hlboko neznalý reálií dokonca argumentoval českou verziou predvolebného spájania, keď sa pod hlavičkou SPOLU spojili do predvolebnej koalície tri konzervatívne strany ODS, KDU-ČSL a TOP 09. Chudák ani netušil, že v tomto prípade nešlo o spájania konzervatívcov a liberálov, ale o spojenie troch konzervatívnych strán. Rovnako sa nechcel rozpamätať, ako pred tri a pol rokmi, práve „pakt o neútočení“ podlo a zákerne zneužil jeho stranícky boss Matovič a ako zákerne tak likvidoval nominálne konzervatívne KDH. V tom prípade dokonca ani nešlo o koalíciu, ale o pakt o neútočení. Čo by dnes robil Matovič, ak by sa KDH spojilo s kovanými liberálmi? To by naozaj bolo peklo a kanonáda horšia ako na bojisku. A tak aktivistické médiá prichádzajú s plánom B. Aby sa Demokrati predsa len zachránili, pripravujú spojenie Demokratov s Dzurindovými Modrými a platformou Most- Híd, ktorá po vstupe Gyimesiho na kandidátku Aliancie z tejto volebnej strany odišla. Dokonca sa špekuluje o reaktivácii Bélu Bugára, ktorý ma túto kôpku nešťastia zachrániť. Uvidíme, každopádne Zsolt Simon a jeho Maďarské fórum jednoznačne vyhlásili, že s Hegerom v žiadnom prípade nepôjdu. To by sa v normálnej spoločnosti malo stať normou. Niekto, kto dlhé roky robil tú najúbohejšiu podržtašku najzákernejšiemu a najpodlejšiemu zjavu slovenskej politiky, si druhú šancu nezaslúži. No a čo Aliancia? Pravdepodobne skončí ako platforma v OĽANO. Žiaden iný zmysel toto politické harakiri nemohlo mať. Však čoskoro uvidíme. Hodina pravdy sa blíži a horúca adeptka na „cenu Pavla Freša“ za najefektívnejšiu likvidáciu vlastnej strany Veronika Remišová sa vracia domov. Do OĽANO. Nikde inde ju nechcú. Keďže vieme, že OĽANO má naopak schopnosť absorbovať ten najhorší profesný a ľudský odpad tak je na správnom mieste. Marian Kočner bol odvolacím súdom oslobodený, keďže proti nemu nie sú nielenže žiadne priame dôkazy ale aj tie nepriame nie sú veľmi priekazné. Naopak Zsuzsová bola odsúdená. Súd v tejto kauze prijal známe justičné pravidlo: v prípade pochybností v prospech obvineného. To, že médiá výsledok neprijali, sa dalo čakať. Oveľa zásadnejšie je však zlyhanie médií v prípade špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica. Ten mal s odsúdenou Alenou Zsuszovou veľmi horúcu a veľmi perverznú komunikáciu a aj sa s ňou viackrát stretol. To je niečo tak diskreditujúce, že mal okamžite abdikovať. Naše korporátne médiá to však zjavne ani v najmenšom nevyrušuje.

- reklama -

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás