fbpx
NázoryVeci Verejné Romana Michelka: Matovič je zúfalec

Veci Verejné Romana Michelka: Matovič je zúfalec

-

Veci Verejné Romana Michelka: Matovič je zúfalec

Igor Matovič prežíva vrchol zúfalstva. Človek, pre ktorého je pozornosť spoločnosti všetko a zaujíma sa vždy len o seba, musí veľmi ťažko prežívať, že po ňom v ostatnom čase neštekol ani pes. Z prvých stránok novín ho vytlačili utečenci, Hamranov puč, rozvrat financií a jeho prabiednu existenciu všetci vnímajú len ako nechutný dotieravý hmyz, ktorý však definitívne skončí 30. septembra. Pre tak sebastredného človeka to musí byť naozaj peklo. Jeho boj s mafiou, ktorý vedie ruka v ruke s Borisom Kollárom, je naozaj na smiech. A preto je to už len rétorické cvičenie, povinná jazda, ktorej už ale nikto neverí, ani jeho skalní. Aj preto zmenil tému kampane na ten najväčší politický gýč: 500 eur za voľby. Ani to však nefunguje, hlavne preto, že takým gýčom dokáže osloviť len samotné voličské dno. Matovič skrátka nedokáže neklamať, aj keď stále tvrdí opak. Kandiduje totiž ako koalícia troch strán, no v skutočnosti kandidujú štyri: OĽANO, Kresťanská únia, ZA ĽUDÍ a NOVA. Vráťme sa však k Matovičovmu zúfalstvu. Chápe, že mu hrozí niečo, čoho sa obáva viac než smrti. Od októbra sa z neho stane len bezvýznamný chudák, o ktorého si nikto neoprie ani bicykel, chorý a zatrpknutý podliak, ktorého dokonca možno dobehne jeho podlá minulosť. A tak chytá paniku a zúfalstvo z jeho zaslúženej bezvýznamnosti. No a preto je ochotný urobiť pre svoju záchranu čokoľvek. Keď mu už nevyšli debaty po kulturákoch, kde márne dúfal, že jeho provokácie budú rezultovať až do fyzického násilia, čo z neho urobí martýra, v jeho vesmíre dokonca nástupcu dedičstva Jána Kuciaka, pokúsil sa o posledný zúfalý pokus. Vyprovokovať Smer k fyzickej potýčke, čím sa na pár dní dostane do epicentra mediálnej pozornosti. Veľmi podstatné však je, že k takej primitívnej provokácii sa nepridali ani jeho najaktívnejší pätolizači Šípoš a Pročko. Je jasné, že na provokáciu sa dobre pripravil. Kabínu auta vybavil sériou kamier a mikrofónov. Ako megapapaláš hrubo porušoval dopravné a iné predpisy a ešte si dovolil komandovať policajtov. Po tomto extempore je jasné, že veľmi pomohol Smeru, osobitne Richardovi Glückovi, ktorý mu uvalil do chrapy aj za mnohých z nás a ktorému prihral zopár tisíc preferenčných hlasov. Je jasné, že to bol len kolaterálny následok, prioritne mu išlo len o jedno jediné: zachrániť svoju biednu politickú existenciu. Či mu to vyjde, uvidíme prvého októbra. Ak mu to vyjde, bude to znamenať jediné: na Slovensku nemáme len extrémne podlého a zákerného politika, ale sedem a viac percent naskrz zvrhlých voličom.

Tento týždeň sme sa zároveň dozvedeli jasné a jednoznačné dôkazy o tom, že tretí človek Úradu inšpekčnej služby Pavol Ďurka neprípustným spôsobom inštruuje jedného z najodpudivejších kajúcnikov Tigra alias Petra Petrova ako vypovedať, pričom svorne konštatujú, že superkajúcnik Makó vypovedá veľmi účelovo, tendenčne a podlo. Po prevalení tejto kauzy mal byť okamžite vzatý do kolúznej väzby. O pomeroch v polícii, ktorú ovláda hamranovská mafia, svedčí oficiálne podanie vyšetrovateľky Diany Santusovej, ktorá sa stala obeťou nepredstaviteľnej šikany, ale aj bossingu a sexuálneho násilia. Ak vo voľbách nenastane zmena, Slovensko nemá nádej. Najnovšie prieskumy však ukazujú, že 30. septembra by sme sa mohli prebudiť zo zlého sna, v ktorom žijeme už tri a pol roka.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás