TV VVVeci Verejne Romana Michelka: Lipšicov koniec sa blíži

Veci Verejne Romana Michelka: Lipšicov koniec sa blíži

-

Veci Verejne Romana Michelka: Lipšicov koniec sa blíži

Diskusia k odvolávaniu ministra Matúša Šutaja Eštoka v plnej nahote ukázala, aké obludnosti sa tu v posledných troch a pol roka diali. Verejnosť alebo aspoň tá jej slušnejšia časť, ktorá nechce, aby sme mali spolitizovanú políciu, má záujem, aby zločinci v policajných uniformách skončili svoje skazonosné pôsobenie a ich hlavný patrón Daniel Lipšic odišiel z postu šéfa špeciálnej prokuratúry, kde mimochodom, nikdy nemal byť . Ide to pomalšie, než väčšina ľudí očakávala, ale je to preto, že súčasná garnitúra ctí zákon a nejde jej o primitívnu pomstu, akej svedkami sme boli v minulom období. Každopádne v najbližšom období vlády predstavuje legislatívne riešenie, ktoré je konformné s európskou legislatívou a zároveň skončí éru hrubo spolitizovanej polície, ktorej nástrojom bola NAKA a politická prokuratúra pod vedením politiky Lipšica. Nie je až tak podstatné, či sa Úrad špeciálnej prokuratúry stane len odborom na Generálnej prokuratúre a jej šéfom bude námestníkom Maroša Žilinku, podľa toho nie je potrebné, aby Lipšic okamžite skončil, alebo to bude inak. Podstatné je, že sa už nikdy nebude opakovať primitívne prejavy politickej pomsty, ani povestné ranné výlety o štvrtej ráno za asistencie spriaznených médií, politickí oponenti sa už nebudú zatvárať do najprísnejšej kolúznej väzby na dlhých šestnásť či viac mesiacov s absolútne vykonštruovanými či doslova nezmyselnými obvineniami, voči ktorým sa v zásade ani nedá brániť. Je však možné, že koalíciu dobehne jej vlastná medicína. Inštitút udavačov, rozumených spolupracujúcich obvinených je niečo, čo sa súčasného opozície môže veľmi škaredo vrátiť. Nikto nepochybuje, že ľudia s morálnym kreditom Ľudovíta Makóa, Bernarda Slobodníka, Petra Petrova-Tigra, Borisa Beňu či Františka Imreczeho môžu začať vypovedať úplne inak, než si čurillovci a podobne želajú. Naopak, je veľmi pravdepodobné, že „kajúcnici“ zase otočia a budú naplno spievať, tentokrát však o tom, ako sa hrubo manipulovali výpovede a, samozrejme, aj ako sa obchodovalo s výpoveďami, kto koho navádzal a inštruoval a aké bolo prepojenie a zásahy politikov ako Roman Mikulec či Igor Matovič, prípadne Eduard Heger do vyšetrovania politických káuz. Niet pochýb, že v kľude nebude ani najväčšia hanba Policajného zboru „politického“ prezidenta Štefana Hamrana, ktorý sa po celú časť štítil uniformy, ale neštítil sa žiadnych podrazov a do roztrhania tela slúži tým najskompromitovanejším politickým silám. Spravodlivosť, nie pomsta – to je krédo novej garnitúry, a dni Lipšica sú zrátané.

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

2 Komentáre

 1. Vazeny pan Michelko,
  s nepriatelom treba bojovat. Nad nepriatelom chceme zvitazit. Bohuzial, mnoho ludi nechape, ze znicenie nepriatela je ten najhorsi druh vitazstva aky moze vitaza postihnut. V momente takehoto vitazstva zostavaju iba tri veci. Vitaz, pust a otazka – co preboha dalej…
  Ku nepriatelovi treba chodit (pokial sa uz iba nevrazdi) a presviedcat. Myslim, ze Vy a pan Taraba na to presviedcanie mate. A verte, ze kazdy vojak protivnika ktory prejde na Vasu stranu ma cenu zlata.

 2. Každý nedelny komentár vydaný po voľbách je strela do vlastnej nohy p. Michelkovič!!
  V minulosti! citujem p. Michekoviča:
  ,,….ma vytáča do nepíčetnosti tá nemohúcnosť
  mainstreemu,…to mňa keby prizvali do debát tak to by som im ukázal ako by sa napr. XY zložil pod mojimi argumentmi…“!!!
  Súčastnosť?!!
  No! Pozrel som si pár vašicch debát v mainstreeme kde ste sa tak tlačil ako ,,cigáň“
  do neba a….a po argumentoch a tobôž nepriestrelných sa zľahla zem!!
  Naviac sateraz trápne vyhovárate že vám neslušne skáču do reči!…🙈😂 …neskutočná drzosť…
  Aspon vidíte p.Michekovič aký rozdiel je vystupovať napr. v IV, TV Slovan či SV nakoniec
  aj u seba vo VV kde vediete iba monológ sám so sebou!!! Tak tam vám zaručene nikto do monológu neskočí…to sú paradoxy? Čo??

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás