fbpx
- Reklama -
TV VVVeci Verejné Romana Michelka: Kto zastaví čurillovskú mafiu?

Veci Verejné Romana Michelka: Kto zastaví čurillovskú mafiu?

-

Veci Verejné Romana Michelka: Kto zastaví čurillovskú mafiu?

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

V pondelok sa stal zázrak. Vyšetrovateľov NAKA Čurillu, Ďurku a neskôr aj dočasného šéfa Úradu inšpekčnej správy Scholtza zatkol ÚIS. No a ešte väčší zázrak je, že o deň neskôr súd na všetkých uvalil kolúznu väzbu. Vyšetrovateľsko-prokurátorská mafia dostala poriadne po prstoch. A ukázalo sa aj množstvo iných vecí.

Policajný prezident Kovařík zasahoval z dovolenky a zastavil akciu vyšetrovateľky Santusovej nie kvôli kajúcnikom , ale preto, že došlo k obave, že po tom, ako ÚIS zadovážil kvantá informácií o masívnom, hrubom a dlhodobom porušovaní zákonnosti zo strany špeciálneho prokurátora Lipšica, skončí v kolúznej väzbe on a jeho blízky prokurátor Kysel a iní. A toto podozrenie ich dostalo do paniky a viedlo k hrubému zneužitiu právomoci verejného činiteľa a napomáhaniu zločinu zo strany prezidenta Policajného zboru Kovaříka.

Dnes vieme, že to bol boj kto z koho. Ak by ÚIS nezasiahol voči Čurillovcom v NAKA, tak by vyfabrikovali ďalšie falošné obvinenia na zastavenie Zuriana, Santusovej a ďalších. Chvalabohu, spravodlivosť bola rýchlejšia než lipšicovský Mordor, ktorý, ak chceme prežiť ako právny štát, musí byť zničený. Ako dnes vieme, na Čurillu a spol. boli nasadené aj informačné technické prostriedky a odposluchy potvrdzujú nesmiernu mieru hrubej manipulácie, nezákonnosti a zločineckého spolčovania.

- reklama -

Rovnako treba očakávať aj odposluchy z Lipšicovho „brlohu“ Skôr alebo neskôr sa to dostane von a až potom bude mela. No a ako reaguje koalícia? Permanentnou komisiou na elimináciu Žilinku. Konkrétne navrhujú nasledovné. Za mesiac BUDÚ oddelené Generálna a špeciálna prokuratúra a upravené ich právomoci tak, že GP už nebude mať právomoc vyšetrovať, dozorovať a zastavovať trestné činy korupcie, zneužívania právomoci verejných činiteľov, policajtov, politikov, prokurátorov a sudcov. Všetky tieto BUDE mať len špeciálna prokuratúra.

Ďalej bude zrušená inšpekcia MV a jej právomoci dostane nový útvar, ktorý bude o mesiac zriadený a jeho činnosť, vrátane trestnej bude spadať výlučne do kompetencie špeciálnej prokuratúry a súdu. BUDE zriadený Najvyšší špeciálny súd, teda rozhodnutia špeciálneho súdu bude v odvolaní riešiť už len tento súd. VÄZBA bude zo zákona skrátená na 3 mesiace a jej predĺženie BUDE v mimoriadnych prípadoch možné len Najvyšším špeciálnym súdom. TEDA, páni Čurilla a spol. budú o 3 mesiace prepustení na slobodu a ich trestné činy bude v odvolaní po novom riešiť už len Najvyšší špeciálny súd.

NOVO zriadená Špeciálna vyšetrovacia agentúra (miesto inšpekcie MV) bude môcť výlučne stíhať policajtov, politikov, prokurátorov a sudcov. Tie BUDÚ výlučne dozorovať Špeciálna prokuratúra a súdiť Špeciálne súdy. Kompetencie Generálnej prokuratúry a všeobecných súdov budú v tomto smere úplne zrušené. Po novom už nič NEBUDE brániť Matovičovi a spol. trestne stíhať a odsúdiť kohokoľvek, koho budú chcieť. Tiež BUDÚ zmenené právomoci SIS. Tieto nové zákony BUDÚ ústavné, teda ich platnosť NEBUDÚ môcť zmeniť budúce vlády, ktoré nebudú mať ústavnú väčšinu. A aby už žiadne ďalšie vlády nemali ústavnú väčšinu, o to sa postarajú nielen politici, ale predovšetkým mainstreamové médiá.

Ak sa toto udeje, Boris Kollár sa vzdá najväčšieho tromfu, ktorý má a to je vplyv na generálnu prokuratúru. Zlomia, či ho kúpia? Ak má elementárne politické inštinkty, alebo čo len najmenšiu mieru pudu sebazáchovy, tak to nemôže dopustiť. Neviem, aké garancie by mu museli dať, aby to odobril. Bez neho nemá koalícia väčšinu, je tam pat. Vládnuť sa nedá, o ústavných zákonoch ani nehovoriac. Uvidíme.

A ešte bonus navrch. Čurillov komplic Ďurko je vraj vo väzení v Prešove, dokonca štýlovo v cele, kde bol väznený aj generál Lučanský. Vtedy Lipšic uväznenie v Prešove obhajoval, dnes ho kritizuje. Možno sa dočká aj on. Boj o právny štát sa dostáva do finále. Ak ho ovládne čurillovská mafia, mimochodom to je Kollárov termín, je koniec… Nielen so Slovenskom, ale aj s Borisom Kollárom. Možno si to aj on uvedomil a prvýkrát v živote nezradí aj svoje záujmy…

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás