fbpx
TV VVVeci Verejné Romana Michelka: Koniec prezidentkinej vlády, Hamranov koniec...

Veci Verejné Romana Michelka: Koniec prezidentkinej vlády, Hamranov koniec a Matovič chytil znásilnenie

-

Veci Verejné Romana Michelka: Koniec prezidentkinej vlády, Hamranov koniec a Matovič chytil znásilnenie

Rozuzlenie kauzy Huliak malo asi inú koncovku, akú by si priala väčšina koaličných voličov, ale nakoniec zvíťazila racionalita. Bolo jasné, že pristúpi k Mazákovej finte. Prezidentka donútila Fica, aby odkryl karty a začal kádrovať. V tej chvíli však Fico nebol v pozícii, v ktorej mohol použiť ústavnú žalobu, a tak bola len cesta, kto bude mať pevnejšie nervy. V situácii, keď máme utečeneckú krízu, nebolo múdre hrať sa na to, kto skôr ustúpi. Nakoniec si tak, paradoxne, prezidentka vyvzdorovala za ministra životného prostredia Tarabu, čo asi nebola jej vysnívaná nominácia.

Matovič sa vrátil v „najlepšej“ forme. To, čo zvládne v rozprave pred predsedu parlamentu, prerazilo všetko dňa. Dnes je už úplne jasné, že ten človek nikdy nemal byť na pozíciách, ktoré zastáva, ale zároveň by jeho správanie malo stáť na zamyslenie, ako k nemu pristupovať. Je jasné, že jediným dôvodom, prečo je v politike, je to, že púta pozornosť a tú mu treba odoprieť. Jediným ako tak účinným spôsobom, ako ho zbaviť pozornosti, je nedávať mu nijakú. Preto bude asi potrebné riešiť pri každom jeho vystúpení opustenie rokovacej miestnosti. Najväčšou potupou a ponížením pre neho bude zistenie, že jeho výplody už naozaj nikoho nezaujímajú. Fico hneď po svojom vymenovaní odletel na summit lídrov EÚ a je dobre, že Orbán už nie je osamotený. Konečne hlas zdravého rozumu počuť silnejšie. Konečne sa kladú otázky, dokedy má pomoc Ukrajine pokračovať, aký má mať charakter a ako končia prostriedky Európanov v jednej z najskorumpovanejších krajín sveta.

Šutaj Eštok urobil to, čo mal urobiť bývalý minister vnútra Šimko: trápnu a smiešnu figúrku policajného prezidenta Hamrana poslať tam, kam patrí – na oddelenie do Popradu. Iste, bolo to len na tri dni, ale aj symboly sú v politike dôležité. Hamran predstavuje to najodpudivejšie, čo sme za ostatných 34 rokov v polícii zažili. Ponížené ponižovanie tým najskompromitovanejším politickým silám, zneužívanie polície na politické účely, prenasledovanie opozície a celý ďalší repertoár tých najhorších možných pochybení. Skončil tak, ako si zaslúžil. A je možné, že sa ešte za svoje pochybenia bude musieť súdiť aj trestnoprávne. Rovnako ako čurillovci, ktorí dlhodobo a masívne zneužívali políciu na zastrašovanie opozície. Deň zúčtovania pre nich nastal 30. septembra. A zdá sa, že ani ochrana Úradu pre oznamovateľov trestnej činnosti nepomôže. Naopak, pomôcť môže Mjr. Santusová, ktorá, musíme obnoviť v nových podmienkach vyšetrovací tím Oblúk a čierne ovce z policajného zboru privedie pred zodpovednosť. Rovnako predpokladám, že Ďurka ako tretí človek na inšpekcii čoskoro skončí a že sa mu nepodarilo zničiť dôkazy, ktoré svedčia proti jeho osobe a jeho kumpánom.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

2 Komentáre

  1. … erdžajúci paulínkyň kôň – igino – jednu ti vytňem – ako sa podráždene vyhrážal jutuberovi Daňovi, je všetko možné, len nie hlupák, psychicky narušený či kluďas, ktorý by sa nedal rozzúriť do stavu verejnej hanby a nepríčetnosti pižmoňa. Je to extrémne, bez sebemenšej empatie, sobecký egoista, ktorý v absolutisme seba vyrastal v domácom ústave do nacistického vodcu s trnavským prízvukom. Jeho ségra by o slovnej agresivite a uveriteľnému osobnostnému klamu plačtivého iginka mohla rozprávať celé hodiny. Neviem, či je dobrý nápad – iginka – ignorovať, jednak asi nebude možné zaistiť, aby ho ignorovali všetci poslanci a pak ludia by nereakciu na igiho útočné ataky mohli chápať ako oponentovu slabosť. Rád by som videl igiho, rozzúreného do farby červených tangáčov, plačtivo revúcého a hádzajúceho sa o zem aj s plagátikom – dobre už bolo – ako mu parlament paulínkyn majetok zdanil do hodnoty blížiacej sa nule, teda takej hodnoty akou sa sám vystatuje. Na igiho treba tvrdú ruku a veľmi dobrého rétora, ktorý vie kam do osobného ohambia igiho udrieť, aby sa mu karabáč v gatiach pri sne o marii antoinette už nikdy nezduril. A takých veľa nieje.

  2. neodvadzaj pozornost, Roman.
    Ako sa mohli Dolinkova a Drucker dostat na take ministerske miesta?
    preco ste zradili vasich volicov ani nie 24 hodin po zlozeni vlady/
    Co robi masovy vrah na ministerstve u Raza?

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás