fbpx
TV VVVeci Verejné Romana Michelka: Konflikt Fico – Pellegrini, Heger...

Veci Verejné Romana Michelka: Konflikt Fico – Pellegrini, Heger ostane na ocot, Danko integrátor

-

Veci Verejné Romana Michelka: Konflikt Fico – Pellegrini, Heger ostane na ocot, Danko integrátor

Spor Fico – Pellegrini je spor o to, kto skončí prvý na páske po voľbách. Pellegrini vyhlásil, že si nevie predstaviť, že bude s Ficom vo vláde. Znamená to, že obaja nemôžu byť v subordinačnom postavení: jeden nemôže a nebude nadriadený druhému. Ono sa to ale vyrieši úplne prirodzene. Prvý na páske bude premiérom a druhý bude predsedom parlamentu. Ale strany ako také budú schopné spolupracovať. Samozrejme, najžiadanejšia nevesta po voľbách bude strana Hlas. Ak Hlas vyhrá voľby, môže byť v pokušení zostaviť koalíciu bez strany Smer. Aj preto je v životnom zaujme Fica byť prvým na páske, potom bude šanca, že strana Smer zostaví vládu, extrémne vysoká. Aj preto Fico v značnej miere účelovo útočí na Pellegriniho, ale rozhodne to neznamená, že spoločná vláda nie je možná. Hrá sa naozaj o to, kto bude rozdávať karty a Smer má čoraz väčšiu šancu vyhrať voľby. Prieskumy agentúr MEDIAN SK a Polis Slovakia jednoznačne ukázali, že Smer bola preferenčná jednotka a, naopak, Hlas dvojka. O tom bol teda tento spor, nehrá sa o nič iné len o to, kto bude víťazom.

Hegera nikto nechce. Matovič mu dal úlohu, ktorú nedokáže splniť: urobiť OĽANO 2, ktoré vychytá hlasy, ktoré by v súčasnosti nikdy neprišli k dnešnému OĽANO, aby sa potom spojili. Nikto nechce dať Hegerovi stranu bez podmienok, ale na kandidátku by musel zobrať množstvo hladných krkov. Také podmienky má strana ZA ĽUDÍ, ale aj strana ZMENA ZDOLA. Modrá koalícia fatálne zlyhala. V jednom prieskume mal Dzurinda dve percentá, v druhom 1,4 percenta, je to fatálny debakel a viac-menej skončil. Rokovania o spájaní núl v chránenej politickej dielni uviazli. Problém je, že Hegera nechce, už ani Matovič nie. Rovnako je na tom aj poverený minister obrany Naď. Zdá sa, že nakoniec bude pre Hegera jediným záchranným kolesom KDH. Naď nadobro skončí a s ním aj Veronička , Miroslav Kollár, Šeliga a celý tím „dôležitých“politikov.

Danko sa tiež pokúša o integráciu národno- ľavicových síl. Rokovania prebiehajú s Huliakom (NÁRODNÁ KOALÍCIA / NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI), Hrdličkom (KSS), Bekmatov (Socialisti.sk), Radačovským (Slovenský PATRIOT) a možno aj Tarabom (ŽIVOT- Národná strana). Na to však, aby tieto rokovania dobre dopadli, musia byť férové a seriózne. A desiate miesto na kandidátke SNS pre Huliaka ako seriózne nevyzerá. Pritom pomer síl je 3,5 percenta pre SNS a 1,5 percenta pre Národnú koalíciu. Seriózny pomer by teda bol 7 miest ku 3 miestam v prvej desiatke. Pochopí to Andrej Danko? Mal by si uvedomiť, že veľkorysosť je namieste. Ak získa 4,99 percenta, je úplne jedno, na akom mieste je, lebo umiestnenie na kandidátke bude úplne irelevantné.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás