fbpx
- Reklama -
NázoryVeci Verejné Romana Michelka: Baránikov podlý útok na Žilinku

Veci Verejné Romana Michelka: Baránikov podlý útok na Žilinku

-

Veci Verejné Romana Michelka: Baránikov podlý útok na Žilinku

Podlý útok Alojza Baránika na generálneho prokurátora Maroša Žilinku je jasný a hrubo protiústavný. Tuposť, bezbrehý aktivizmus, hlboká nekompetentnosť, znalosti na úrovni právnických kurzov pre robotnícke kádre. Alojz Baránik sa prejavil ako oduševnený stalinský káder z 50-tych rokov, ktorého ideálom je Josef Urválek či Andrej Vyšinský. Dnes Daniel Lipšic. Chvalabohu, toho prezidentka odmietla vymenovať. Alojz Baránik chce iniciovať odvolanie generálneho prokurátora. Ukázalo sa však, že znalosť garancií postavenia generálneho prokurátora je mu absolútne nič nehovorí. Jeho tupý aktivizmus schladil dokonca aj Richard Sulík, keď jasne povedal, že je to jeho osobný záujem. K tejto megasprostosti sa rezervovane postavil aj inak krajne režimový Milan Vetrák, lebo povedať niečo podobné ako Baránik by z neho urobilo absolútne nekompetentného šéfa Ústavnoprávneho výboru NR SR. A aj keď morálne je rovnako krivý ako Baránik, miera jeho odborných znalostí je predsa len o niečo lepšia a nechcel sa tak strašne strápniť.

Tento týždeň sa jasne ukázalo, ako Penta financovala Daniela Lipšica. Dostával kráľovskú odmenu 7000 eur mesačne v podstate za nič. Tento model bol použitý aj u Ľubomíra Arpáša, bývalého šéfa kontrarozviedky, ktorému zafinancovali kúpu audionahrávky Gorily cez fiktívne poradenstvo ohľadom bezpečnostných analýz. Skrátka, Jaroslav Haščák chcel uplácať tak, aby si to mohol dať do nákladov. Vďaka tomu vieme, ako fungoval korupčný mechanizmus. V každom normálnom štáte by po takomto odhalení musel Daniel Lipšic musel odísť z verejného života.

Boj o paragraf 363 je témou týždňa. Interpretácia, že v programovom vyhlásení vlády bolo jeho zrušenie, je klamlivá. Do programového vyhlásenia vlády ho presadil Alojz Baránik, ale formulácia je veľmi všeobecná a vôbec nehovorí o záväzku zrušiť ho. Osobne si myslím, že to nemá šancu. Boris Kollár to nemôže pripustiť, idú mu po krku a toto je jeho posledná záchrana, takže takúto silnú zbraň, ktorú má pod kontrolou, len tak neobetuje.

- reklama -

Igor Matovič sa pokúša znova deštruovať koalíciu. Hlúpo a naivne si myslí, že odchod šiestich poslancov okolo ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej do klubu SaS je dobrá príležitosť na to, aby ju „odpálil“. Jeho kognitívne schopnosti mu zrejme neumožňujú narátať do 76, ale snáď aspoň Boris Kollár mu to dokáže vysvetliť. Posledný politický pária Matovič totiž nepochopil, že Richard Sulík teraz disponuje 19 žetónmi a ďalšie pokračovanie koalície stojí a padá na jeho vôli. Iste si to však uvedomuje aj Eduard Heger a aj keď sa nikdy verejne nepostaví proti Igorovi Matovičovi, koalíciu kvôli nemu nepotopí. Bude to teda len búrka v pohári vody a jasne sa ukazuje, že podvodník a zlodej z Trnavy sa stáva už len smiešnou a nepodstatnou figúrkou, ktorú netreba brať vážne.

spot_imgspot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás