fbpx
- Reklama -
TV VVVeci Verejné Romana Michelka: Ako zareaguje Heger na Sulíkovo...

Veci Verejné Romana Michelka: Ako zareaguje Heger na Sulíkovo ultimátum? Začína sa hra o podobu budúcej koalície

-

Veci Verejné Romana Michelka: Ako zareaguje Heger na Sulíkovo ultimátum? Začína sa hra o podobu budúcej koalície

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Zdá sa, že koaličná kríza bude v najbližších dňoch gradovať. Strana SaS bude mať 6. júla republikovú radu a už dnes je jasné, že dajú Hegerovi ultimátum: buď odvolá Matoviča a aby to šlo ľahšie, je ochotný odísť aj Sulík, alebo strana SaS odchádza z koalície. Za daných okolností to znamená, že aj s nezaradenými, ale podporujúcimi koalíciu (Ján Krošlák, Romana Tabák, Katarína Hatráková a spol.) nebude mať takáto koalícia viac než 72 či 73 hlasov. Menšinová vláda bude potrebovať podporu a ak v nej bude Matovič, od SaS sa jej nedočká. Pokúsi sa Matovič o dohodu s ĽSNS? Dá mu ĽSNS potrebnú podporu? Ak by sa tak stalo, Matovič tým prekročí všetky červené čiary a médiá stredného prúdu ho zlynčujú. Čo v takom prípade urobí „domovník“ (krycie meno agenta ŠTB) B(u)daj? A ako zareagujú etalóny charakteru a hodnotovej konzistentnosti Andrej Stančík, Kristián Čekovský či Monika Kozelová? Bude to zaujímavé predstavenie. Každopádne, dá sa predpokladať, že ďalší nič neriešiaci kompromis už strana SaS nemôže prijať.

Dnes je úplne jasné, že Igor Matovič znamená permanentné generovanie napätia, zároveň sa ukázal ako totálne nekompetentný, z čoho rezumuje, že už nikdy nemôže byť v žiadnej vláde. Aj preto „režimoví mienkotvorci“ z Denníka N či SME, ale aj niektorí koaliční politici začínajú rozohrávať hru, ktorej cieľom je pripraviť verejnosť na rehabilitáciu Hlasu. Prvý výkop urobil Boris Kollár, keď so „šarmom“ sebe vlastným prehlásil, že čo sa všetci hrajú na slepú babu, keď je úplne jasné, že bez Pellého to nepôjde. Vzápätí mu kontroval komentátor Denníka SME Peter Tkačenko, keď ukázal, akí pokrytci sú jeho pappenheimskí. Jeho posolstvo je nasledovné: ak vám v roku 2016 nevadil Danko, áno, ten Danko, ktorý sa ukázal ako mega narcis, plagiátor, náhodný generátor slov a inisitný ruský troll, tak je krajne falošné, že dnes ohŕňate nos nad Pellerginim.

- reklama -

Cieľ je jasný: pripraviť verejnosť na veľký obrat a predať jej síce nie ideálnu, ale celkom prijateľnú koalíciu Hlas, Progresívne Slovensko, KDH a prípadne SME RODINA. V stave najhlbšej núdze ešte možno SaS, ale s ich červenou čiarou ohľadne daní to vždy bude problém a veľký, možno až neprekročiteľný. Podstatné je, že nikto a za žiadnych okolností už neráta s Matovičom. Igor Matovič sa stal najnenávidenejším človekom na Slovensku, nenávidí ho oveľa viac ľudí ako Vladimíra Mečiara či Roberta Fica a je to plne zaslúžené.

Takže pred politickou scénou stojí otázka, ako sa o rok a pol naskladá koalícia. Bude to už spomenutá koalícia Hlas, Progresívne Slovensko, KDH a prípadne SME RODINA, alebo Hlas a Smer, to je ideálny prípad, alebo Hlas, Smer a SME RODINA? Toto je zásadné posolstvo o tom, ako to dopadne a o čo sa bude hrať v najbližších 20 mesiacoch. Zároveň je to aj posolstvo pre opozičných voličov: neočakávajte žiadnu dokonalú koalíciu, bude len ako tak prijateľná, zlá, alebo veľmi zlá. Každopádne však horšia ako tá súčasná už byť nemôže.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás