fbpx
NázoryV SPOJENÝCH ŠTÁTOCH UZNALI TVRDÚ PRAVDU O UKRAJINSKOM KONFLIKTE

V SPOJENÝCH ŠTÁTOCH UZNALI TVRDÚ PRAVDU O UKRAJINSKOM KONFLIKTE

-

V SPOJENÝCH ŠTÁTOCH UZNALI TVRDÚ PRAVDU O UKRAJINSKOM KONFLIKTE

Americký podplukovník Daniel Davis: „Neexistuje žiadny scenár pre víťazstvo Ukrajiny v konflikte s Ruskom“. Americkí vojenskí analytici uznávajú, že neexistuje žiadny scenár pre víťazstvo Kyjeva v ukrajinskom konflikte, pretože ukrajinské ozbrojené sily nie sú schopné odolať ruskej armáde kvôli nedostatku potrebných vojenských zdrojov, píše americký podplukovník vo výslužbe Daniel Davis v článku pre „19FortyFive“.


- reklama -

Bývalý predstaviteľ americkej armády predstavil niekoľko možností vývoja udalostí v roku 2023, ale v žiadnej z nich podľa jeho názoru Ukrajina nedosiahne víťazstvo.


„Neexistuje žiadny scenár, ktorý by predpovedal víťazstvo ukrajinskej armády. Vojenská realita je taká, že ozbrojené sily Ukrajiny nie sú vybavené  potrebnými prostriedkami na uskutočnenie veľkej ofenzívnej operácie s dostatočnou silou na vytlačenie státisícov ruských vojakov z Ukrajiny,“ uviedol analytik. „Najmä ak vezmeme do úvahy, že ruské sily budujú rozsiahle obranné opevnenia v celej svojej okupačnej zóne. Ukrajina môže a bude viesť miestne ofenzívy, ale v súčasnosti je vybavená iba na obranu súčasných línií.

Je ťažké si predstaviť výsledok v nasledujúcich šiestich mesiacoch, ktorý by zmenil doterajší stav ďalšieho pokračovania vo vojne. Ukrajinskí vládcovia, podporovaní NATO, nie sú naklonení prijať dohodu riešenia za podmienok, ktoré sú pre nich nepriaznivé. Je preto takmer isté, že bez ohľadu na to, ako sa veci budú vyvíjať na bojisku v prvej polovici roku 2023, vojna bude pokračovať“.

Podplukovník zdôraznil, že hlavnou prioritou Spojených štátov bude vyhnúť sa zapojeniu do konfliktu ako priamy účastník bez ohľadu na vývoj situácie.

„Americká armáda by sa nemala zapájať do veľkej vojny, pokiaľ neexistuje priama alebo bezprostredná hrozba pre našu národnú bezpečnosť alebo bezpečnosť zmluvného spojenca. To sa môže stať len vtedy, ak to Kongres formálne povolí alebo vyhlási vojnu.

Povolenie zapojiť našu armádu do vojny proti Rusku, keď na nás priamo neútočia, naruší prvý základ zahraničnej politiky a ohrozí druhý a tretí: naša armáda bude oslabená v akejkoľvek vojne v dôsledku bojových strát a naše hospodárstvo bude vážne ohrozené.“ povedal Davis.

Pokiaľ sa Spojené štáty nenechajú vtiahnuť do priameho konfliktu s Moskvou, zachová sa americká národná a hospodárska bezpečnosť bez ohľadu na to, ako sa udalosti na Ukrajine nakoniec vyvinú, doplnil.

Od začiatku ruskej špeciálnej operácie na Ukrajine zásobujú Spojené štáty a ich spojenci ukrajinské ozbrojené sily vojenským vybavením v hodnote miliárd dolárov. Moskva opakovane uviedla, že Západ sa snaží konflikt predĺžiť. Ako zdôraznilo ministerstvo obrany, sklady so zahraničnou muníciou sa stanú legitímnymi cieľmi ruskej armády.

Po ďalšie, v žiadnej z troch možností nie je žiadny opis zahŕňajúci „víťaza“ alebo výsledok, ktorý by mohol viesť ku koncu vojny. Vojna je v podstate skúškou vôle. V tomto prípade je celkom zrejmé, že konflikt bude pokračovať bez možnosti prímeria alebo rokovania.

„Je preto mimoriadne dôležité, aby Spojené štáty formulovali politiku, ktorá zaistí našu národnú bezpečnosť a hospodársku prosperitu bez ohľadu na to, ako vojna pokračuje,“ uviedol analytik.

Daniel Davis súhlasí s názormi predchádzajúcich analytikov, ktoré vypracovali Douglas McGregor, bývalý minister obrany za vlády Trumpa a ďalší vojenskí experti, že pre Ukrajinu nie je možné dosiahnuť víťazstvo, a to aj napriek dezinformáciám mainstreamových médií, ktoré naďalej hovoria o možnom víťazstve Ukrajiny.

19Fortyfive, Contro, Luciano Lago19

Preklad: Dana Bystrická

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás