fbpx
EkonomikaV Nemecku sa posilnil export

V Nemecku sa posilnil export

-

V Nemecku sa posilnil export

NEMECKO: Krajina v zahraničnom obchode s tovarmi v januári dosiahla prebytok 16,7 miliardy eur

BRATISLAVA 3. marca (SITA) – Nemecký export v januári podľa kalendárne a sezónne upravených údajov medzimesačne stúpol o 2,1 percenta, ale import oproti decembru oslabil o 3,4 percenta. Medziročne januárový vývoz krajiny podľa predbežných údajov vzrástol o 8,6 percenta a dovoz sa zväčšil o 5,2 percenta. Informoval o tom v piatok na svojej internetovej stránke nemecký štatistický úrad.

Nemecko podľa kalendárne a sezónne upravených údajov v januári exportovalo tovary za 130,6 miliardy eur a celková hodnota tovarov, ktoré importovalo, bola 113,9 miliardy eur. Zahraničný obchod krajiny v januári vykázal prebytok v objeme 16,7 miliardy eur. Obchodný prebytok tak medzimesačne stúpol, keďže v decembri bol v sume 10 miliárd eur.

Medzimesačne januárový nemecký export na trhy ostatných členských krajín Európskej únie posilnil o 0,7 percenta a import z týchto štátov sa zvýšil o 0,6 percenta. Vývoz z Nemecka na trhy tretích krajín v januári oproti decembru vzrástol o 3,8 percenta, ale dovoz z nich sa zmenšil o 7,5 percenta.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás