NázoryV KDH dnes prišli na to, že budú v...

V KDH dnes prišli na to, že budú v opozícii a odhalili ich “konzervativizmus”, Demokrati šalejú z R. Michelka

-

V KDH dnes prišli na to, že budú v opozícii a odhalili ich “konzervativizmus”, Demokrati šalejú z R. Michelka


Hnutie bolo ochotné rokovať o štvorkoalícii, no berie na vedomie rozhodnutie Pellegriniho

BRATISLAVA 14. októbra (SITA) – Kresťanskodemokratické hnutie bolo ochotné rokovať o vzniku štvorkoalície Progresívne Slovensko – Hlas-SD – SaS – KDH, no berie na vedomie rozhodnutie lídra Hlasu Petra Pellegriniho o vytvorení koalície so Smerom-SD a SNS. „Peter Pellegrini si zadefinoval svoje miesto pod Robertom Ficom vedľa Andreja Danka a jeho skupiny poslancov,“ uvádza sa v stanovisku hnutia po dnešnom zasadnutí celoslovenskej Rady KDH v Poprade. Rada považuje historický návrat KDH do Národnej rady SR za splnenie predvolebného cieľa a ďakuje všetkým občanom, ktorí prišli voliť a vyjadrili svojim hlasom dôveru hnutiu. Výsledky demokratických volieb rešpektuje ako rozhodnutie voličov. „Chceme našich voličov ubezpečiť, že KDH má pred voľbami aj po nich iba jednu tvár, nezradíme naše hodnoty a našou jedinou snahou bude pomôcť zlepšiť život ľuďom na Slovensku,“ konštatuje hnutie.

KDH bude v opozícii jasným hlasom konzervatívnych, kresťanskodemokratických voličov a všetkých slušných ľudí. Plánuje dôkladne kontrolovať vládu a dôrazne presadzovať priority svojho volebného programu, ktorými sú zásadné zlepšenie situácie v zdravotníctve, školstve, pomoc rodinám, seniorom a ľuďom v núdzi. Zachovať chce špeciálnu prokuratúru a dbať aj na zdravie verejných financií. 

„KDH vyjadruje súcit, podporu a spolupatričnosť s obyvateľmi východného Slovenska, ktorých postihlo ničivé zemetrasenie. KDH zároveň vyzýva poverenú vládu a premiéra Ľudovíta Ódora, aby vyčlenila potrebné prostriedky a nezabúdali na ľudí postihnutých prírodnou katastrofou,” uvádza sa v stanovisku.

DEMOKRATI: Demokrati odmietajú hoax o Nvotovej, šíri ho aj zvolený poslanec za SNS

BRATISLAVA 14. októbra (SITA) – Strana Demokrati sa ohradzuje voči príspevku, ktorý sa šíri na sociálnych sieťach a týka sa členky strany Doroty Nvotovej. Podľa príspevku sa mala niekdajšia kandidátka na poslankyňu vulgárne vyjadriť na sociálnej sieti k výsledku volieb, čo strana a aj samotná Nvotová odmietajú. „Prišli mi desiatky správ s týmto príspevkom, ktorý som prvýkrát videla až vtedy, keď ma naň upozornili moji priaznivci. Nikdy som takýto text nenapísala, nikdy som sa takto nevyjadrila a prosím všetkých, aby nenaleteli týmto klamstvám,” uviedla Nvotová. Ako ďalej dodala, výsledky volieb rešpektuje a naďalej bude presadzovať slušnú, odbornú politiku založenú na faktoch.

Hoax dnes prezentoval aj zvolený kandidát na poslanca Národnej rady SR za Slovenskú národnú stranu Roman Michelko v relácii RTVS Sobotné dialógy. Strana Demokrati mu odporúča, aby si dôkladne overoval informácie, pretože začať napĺňať poslanecký mandát šírením klamstiev, čo nie je dobrým štartom v kariére poslanca.

Na záver za Veci Verejné dodáme, nech Demokrati tíško šúchajú nohami a zamýšľajú sa prečo vo voľbách dopadli, ako dopadli.

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás