fbpx
ZahraničnéUž teraz vieme, že budúci český prezident bude mať...

Už teraz vieme, že budúci český prezident bude mať silnejší mandát ako Čaputová, ktorej zvolenie počtom hlasov bolo tragické

-

Už teraz vieme, že budúci český prezident bude mať silnejší mandát ako Čaputová, ktorej zvolenie počtom hlasov bolo tragické

ČR: Volebná účasť sa blíži k 60 percentám

      Praha 28. januára (TASR) – Účasť v druhom kole prezidentských volieb v Českej republike sa v sobotu predpoludním priblížila k 60 percentám. To je viac, než v rovnakom čase v prvom kole. TASR správu prevzala z webovej stránky televízie ČT 24.


      Volebná účasť v prvom kole (13.-14. januára) presiahla 68 percent. V druhom kole proti sebe stoja bývalý náčelník generálneho štábu Petr Pavel a expremiér Andrej Babiš.

- reklama -


      V niektorých pražských volebných okrskoch sa volebná účasť o 12.00 h blížila k 75 percentám. V obci Černouček, bydlisku kandidáta Petra Pavla, odhlasovalo už viac ako 82 percent voličov. V bydlisku kandidáta Andreja Babiša, obci Průhonice, odhaduje volebná komisia podobnú účasť ako v prvom kole. Vtedy prišlo hlasovať 78,64 percenta voličov, píše ČT 24.


      Druhé kolo prezidentských volieb v ČR naďalej pokračuje aj na niektorých českých veľvyslanectvách. Na českej ambasáde v Paríži sa dokonca pred hlasovacou miestnosťou tvorili rady. 

     
       Nového českého prezidenta môže vyberať 8,3 milióna oprávnených voličov. Hlasovať bolo možné v piatok od 14.00 h do 22.00 h. Volebné komisie po celom Česku hlásili vysokú účasť, k volebným urnám prišla približne polovica voličov. Voľby pokračujú v sobotu od 8.00 h do 14.00 h.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás