fbpx
DomáceÚstavný súd odmietol ústavnú sťažnosť Mariana Kočnera pre odpočúvanie

Ústavný súd odmietol ústavnú sťažnosť Mariana Kočnera pre odpočúvanie

-

Ústavný súd odmietol ústavnú sťažnosť Mariana Kočnera pre odpočúvanie

BRATISLAVA 13. septembra (SITA) – Ústavný súd odmietol ústavnú sťažnosť Mariana Kočnera a jeho advokátov Mareka Paru a Michala Mandzáka proti postupu Prezídia Policajného zboru a proti príkazu sudcu pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu vo veci odpočúvania vo väzbe. Vyplýva to z rozhodnutia zverejneného na internetovej stránke súdu s tým, že senát zložený z predsedu Miroslava Duriša a sudcov Ladislava Duditša a Libora Duľu tak rozhodol na neverejnom zasadnutí ešte 5. septembra.

Týždenník Trend ešte začiatkom augusta napísal, že v čase, keď Kočnera súdili vo veci falšovania zmeniek televízie Markíza, jeho obhajcovia upozorňovali na to, že s klientom sa nemôžu dôverne radiť, pretože orgány činné v trestnom konaní vo väznici odpočúvajú návštevnú miestnosť. „Podozrenie začali mať vtedy, keď ich vo väzení v Leopoldove zakaždým umiestnili v rovnakej návštevnej miestnosti. Stať sa to malo aj cez víkendy, keď boli ostatné miestnosti prázdne,“ napísal Trend.

Policajná inšpekcia podľa týždenníka neskôr potvrdila, že Kočnerove stretnutia s jeho obhajcami v leopoldovskej väznici boli skutočne tajne monitorované. „Odpočúvanie iniciovala NAKA a Špeciálna prokuratúra pre údajné podozrenie z korupcie,“ uviedol Trend.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img
spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

spot_img

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás