fbpx
DomáceÚstavný súd odmietol sťažnosť Dušana Kováčika proti rozhodnutiu o...

Ústavný súd odmietol sťažnosť Dušana Kováčika proti rozhodnutiu o jeho väzbe

-

Ústavný súd odmietol sťažnosť Dušana Kováčika proti rozhodnutiu o jeho väzbe

Košice 14. februára (TASR) – Bývalý špeciálny prokurátor Dušan K. neuspel s ústavnou sťažnosťou voči rozhodnutiu o jeho väzobnom stíhaní. Ústavný súd (ÚS) SR odmietol jeho sťažnosť proti uzneseniam Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) a Najvyššieho súdu (NS) SR. Podľa informácie z ÚS štvrtý senát pod vedením predsedu Ladislava Duditša tak rozhodol na neverejnom zasadnutí 8. februára.

O vzatí do väzby vtedajšieho špeciálneho prokurátora Dušana K. rozhodol ŠTS 26. októbra 2020. Jeho sťažnosť voči tomuto rozhodnutiu NS zamietol 10. novembra 2020, toto uznesenie ÚS 22. júna 2021 zrušil. NS potom 6. júla 2021 opäť potvrdil rozhodnutie ŠTS o vzatí do väzby.

Dušana K. ŠTS 20. septembra 2021 neprávoplatne odsúdil na 14-ročné väzenie s tým, že mal pomáhať zločineckej skupine takáčovcov, zobrať úplatok, ako aj vynášať informácie o prebiehajúcich trestných konaniach zo špeciálnej prokuratúry. Aktuálne čelí obvineniu aj v ďalšej korupčnej kauze. Funkcie špeciálneho prokurátora sa vzdal krátko po obvinení v októbri 2020.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 Komentár

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás