fbpx
DomáceÚŠP: Prokurátor podal na ŠTS obžalobu na guvernéra NBS...

ÚŠP: Prokurátor podal na ŠTS obžalobu na guvernéra NBS Petra Kažimíra

-

ÚŠP: Prokurátor podal na ŠTS obžalobu na guvernéra NBS Petra Kažimíra

Bratislava 16. februára (TASR) – Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal vo štvrtok na Špecializovaný trestný súd (ŠTS) obžalobu na guvernéra Národnej banky Slovenska (NBS) Petra K. pre trestný čin podplácania. Vyplýva to z informácií, ktoré prokuratúra zverejnila na sociálnej sieti.

„Obžaloba sa týka podozrenia z korupčnej trestnej činnosti v súvislosti s daňovými kontrolami voči viacerým obchodným spoločnostiam,“ priblížil ÚŠP.

„Trestná vec bola pridelená zákonnému sudcovi na ŠTS v Pezinku, ktorý po jej preštudovaní rozhodne o ďalšom postupe,“ uviedla pre TASR hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Guvernéra NBS opätovne obvinili z prečinu podplácania vlani na jeseň. Po vznesení obvinenia Peter K. cez svojho obhajcu Ondreja Mularčíka odkázal, že sa necíti byť vinný.

Predtým mu obvinenie zrušila Generálna prokuratúra (GP) SR. Vtedy upozornila, že obvinenie vzniesol prokurátor ÚŠP iba na základe výpovedí jediného spolupracujúceho obvineného, bývalého prezidenta finančnej správy Františka I.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás