fbpx
- Reklama -
ZahraničnéUSA: Sudca zakázal matke stretávať sa so synom, pretože...

USA: Sudca zakázal matke stretávať sa so synom, pretože sa odmietla zaočkovať

-

USA: Sudca zakázal matke stretávať sa so synom, pretože sa odmietla zaočkovať

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Washington 30. augusta (TASR) – Sudca v americkom štáte Illinois zrušil matke právo stretávať sa so svojím 11-ročným synom, pretože sa odmietla zaočkovať proti koronavírusu, informoval v pondelok denník The Guardian.


      Podľa neho v „bezprecedentnom rozsudku“ sudca okresu Cook v metropolitnej oblasti Chicaga uviedol, že 39-ročná Rebecca Firlitová, ktorá má spoločnú starostlivosť o svojho syna so svojím exmanželom, neuvidí chlapca dovtedy, kým sa nezaočkuje.


      „Bola som zmätená, pretože to malo byť len o výdavkoch a výživnom na dieťa,“ povedala Firlitová pre noviny Chicago Sun-Times o virtuálnom súdnom pojednávaní, ktoré sa konalo začiatkom tohto mesiaca.
      „Jedna z prvých vecí, ktoré sa ma pýtal cez Zoom, bola, či som bola alebo nebola očkovaná, čo ma rozhodilo a spýtala som sa, ako to súvisí s pojednávaním. Povedal: ‚Ja som sudca a ja rozhodujem o vašom prípade‘,“ uviedla Firlitová.

- reklama -


      Poznamenala, že v minulosti mala nežiaduce reakcie na očkovacie látky a jej lekár jej odporučil nenechať sa očkovať, pretože „to predstavuje riziko“.


      Firlitovej právnička Annette Fernholzová oznámila, že podala právnu námietku na štátny odvolací súd s tým, že chlapcov otec sa o takýto verdikt nesnažil. „Súd prvého stupňa zjavne prekročil svoje právomoci v súvislosti s pozastavením rodičovského času matky, keďže otázkou pred súdom bolo výživné na dieťa,“ uviedla Fernholzová vo vyhlásení.


      Firlitová tvrdí, že jej syn je rozrušený, že ju nemôže vidieť, a plače, keď spolu telefonujú. „Myslím si, že je to zlé. Myslím si, že to rozdeľuje rodiny. A myslím si, že nie je v najlepšom záujme môjho syna, aby bol preč od svojej matky,“ dodala.


      Hovorca súdu okresu Cook uviedol, že sudca sa k prípadu nemôže vyjadriť.


      Jeffrey Leving, právny zástupca chlapcovho otca, povedal, že s rozhodnutím súdu súhlasia.


      The Guardian píše, že zatiaľ čo ide zrejme o prvý prípad, keď sudca využil nevakcináciu na uloženie represívneho opatrenia, iní sudcovia využívajú očkovanie ako stimul alebo odmenu. Napríklad páchateľom menších kriminálnych činov v štáte Georgia boli ponúknuté kratšie tresty, ak sa nechajú zaočkovať. V New Yorku sudcovia požadovali očkovanie v niektorých dohodách o vine a treste alebo pre obžalovaných, ktorí žiadali prepustenie na kauciu.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás