fbpx
ZahraničnéUSA navýšujú počty vojakov na východnom krídle NATO

USA navýšujú počty vojakov na východnom krídle NATO

-

USA navýšujú počty vojakov na východnom krídle NATO

Rzeszów 7. februára (TASR) – Americké vojenské lietadlá majú v priebehu pondelka do Poľska priviezť zvyšnú časť amerických vojakov, ktorí majú posilniť východné krídlo NATO. TASR správu prevzala z agentúry Reuters.

Dve americké lietadlá pozorovali v pondelok ráno na letisku Jasionka pri poľskom meste Rzeszówv. Ďalšie majú pristáť v priebehu pondelka.

Americký prezident Joe Biden v stredu 2. februára oficiálne odsúhlasil nasadenie ďalších takmer 3000 vojakov do Nemecka, Poľska a Rumunska. Americké ministerstvo obrany vo svojom vyhlásení spresnilo, že do Poľska pôjde 1700 vojakov, do Nemecka 300 a z Nemecka do Rumunska sa ich presunie asi tisícka.

Veliteľ 82. výsadkovej divízie generálmajor Christopher Donahue prišiel do Poľska v sobotu. Cez víkend do Poľska priletela aj časť amerických vojakov. Väčšina z nich má prísť v pondelok, píše Reuters s odvolaním sa na zdroj z prostredia americkej armády.

Zamestnanec letiska pre Reuters uviedol, že v pondelok očakávajú ďalšie tri lietadlá. Hovorca poľskej armády prílet lietadiel potvrdil; ich počet však nešpecifikoval.

Západ obviňuje Rusko z prípravy možnej invázie na Ukrajinu, pri ktorej hraniciach Moskva sústredila údajne už viac ako 100.000 vojakov.

Moskva plány na vpád na Ukrajinu popiera s tým, že si chce len zaistiť vlastnú bezpečnosť, a z agresívneho správania obviňuje – naopak – NATO.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

2 Komentáre

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás