fbpx
- Reklama -
ZahraničnéUSA navýšujú počty vojakov na východnom krídle NATO

USA navýšujú počty vojakov na východnom krídle NATO

-

USA navýšujú počty vojakov na východnom krídle NATO

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Rzeszów 7. februára (TASR) – Americké vojenské lietadlá majú v priebehu pondelka do Poľska priviezť zvyšnú časť amerických vojakov, ktorí majú posilniť východné krídlo NATO. TASR správu prevzala z agentúry Reuters.

- reklama -

Dve americké lietadlá pozorovali v pondelok ráno na letisku Jasionka pri poľskom meste Rzeszówv. Ďalšie majú pristáť v priebehu pondelka.

Americký prezident Joe Biden v stredu 2. februára oficiálne odsúhlasil nasadenie ďalších takmer 3000 vojakov do Nemecka, Poľska a Rumunska. Americké ministerstvo obrany vo svojom vyhlásení spresnilo, že do Poľska pôjde 1700 vojakov, do Nemecka 300 a z Nemecka do Rumunska sa ich presunie asi tisícka.

Veliteľ 82. výsadkovej divízie generálmajor Christopher Donahue prišiel do Poľska v sobotu. Cez víkend do Poľska priletela aj časť amerických vojakov. Väčšina z nich má prísť v pondelok, píše Reuters s odvolaním sa na zdroj z prostredia americkej armády.

Zamestnanec letiska pre Reuters uviedol, že v pondelok očakávajú ďalšie tri lietadlá. Hovorca poľskej armády prílet lietadiel potvrdil; ich počet však nešpecifikoval.

Západ obviňuje Rusko z prípravy možnej invázie na Ukrajinu, pri ktorej hraniciach Moskva sústredila údajne už viac ako 100.000 vojakov.

Moskva plány na vpád na Ukrajinu popiera s tým, že si chce len zaistiť vlastnú bezpečnosť, a z agresívneho správania obviňuje – naopak – NATO.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás