fbpx
- Reklama -
DomáceÚmrtie: Zomrela M. Szilárdová, preživšia koncentračného tábora i pochodu...

Úmrtie: Zomrela M. Szilárdová, preživšia koncentračného tábora i pochodu smrti

-

Úmrtie: Zomrela M. Szilárdová, preživšia koncentračného tábora i pochodu smrti

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Bratislava 28. decembra (TASR) – Vo veku 98 rokov zomrela v pondelok 27. decembra Marta Szilárdová, ktorá prežila koncentračný tábor v Osvienčime a pochod smrti. Občianske združenie Post Bellum o tom informovalo na sociálnej sieti.

V roku 2018 Post Bellum ocenilo Szilárdovú Cenou pamäti národa „za jej neskutočnú odvahu a ľudskosť, ktorú nestratila ani v najťažších časoch“.

- reklama -

„Holokaust jej vzal rodičov, syna, najbližšiu rodinu. Marte sa, našťastie, podarilo prežiť a po dlhých rokoch mlčania sa rozhodla o tom, čo prežila, aj rozprávať,“ pripomenulo občianske združenie.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás