EkonomikaUmelo nezbankrotovali, žijú na úkor iných a im sa...

Umelo nezbankrotovali, žijú na úkor iných a im sa čísla zlepšujú, naopak so servílnou Európou to ide dolu vodou

-

spot_img

Umelo nezbankrotovali, žijú na úkor iných a im sa čísla zlepšujú, naopak so servílnou Európou to ide dolu vodou

Americký akciový trh si prilepšil

NEW YORK 3. júna (SITA/AP) – Americký akciový trh v piatok stúpol. Správa o silnej tvorbe pracovných miest v ekonomike USA totiž zmiernila obavy z možnej recesie. Pre trhy však pravdepodobne bola ešte dôležitejšia informácia o spomalení rastu miezd. Investori sú presvedčení, že pomalšie zvyšovanie miezd bude znamenať menej tlaku na rast inflácie. To by mohlo americkému Federálnemu rezervnému systému dovoliť zmiernenie postupu v oblasti zdvíhania úrokových sadzieb.

Prilepšili si akcie priemyselných firiem, producentov energií a bánk. Napríklad ropná a plynárenská spoločnosť Exxon Mobil si pripísala 2,3 percenta, keďže ceny ropy zamierili nahor v nádejí, že odolná ekonomika USA bude potrebovať viac palív.

Index S&P 500 posilnil o 1,5 percenta na 4 282,37 bodu. Priemyselný index Dow Jones si pripísal 2,1 percenta a uzavrel na úrovni 33 762,76 bodu. Technologický index Nasdaq si prilepšil o 1,1 percenta na 13 240,77 bodu. Darilo sa aj akciám malých firiem a index menších spoločností Russell 2000 vzrástol o 3,6 percenta na 1 830,91 bodu.

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás