fbpx
Zahraničné(aktualizované) Zelenskyj už poprel, že Rusi získali kontrolu nad...

(aktualizované) Zelenskyj už poprel, že Rusi získali kontrolu nad Bachmutom

-

(aktualizované) Zelenskyj už poprel, že Rusi získali kontrolu nad Bachmutom

Kyjev 21. mája (TASR) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v nedeľu na summite krajín G7 v japonskej Hirošime nepriamo potvrdil že Rusko získalo kontrolu nad mestom Bachmut na východe Ukrajiny. TASR správu prevzala z agentúr AP a AFP.

Zelenskyj podľa AP vyjadril presvedčenie, že Ukrajina toto mesto stratila. Rusi tam podľa jeho slov všetko zničili. „Dnes je Bachmut už len v našich srdciach,“ povedal Zelenskyj.

Ruské ministerstvo obrany v nedeľu vyhlásilo, že ruské jednotky spolu s bojovníkmi ruskej žoldnierskej Vagnerovej skupiny získali úplnú kontrolu nad mestom Bachmut. Šéf vagnerovcov Jevgenij Prigožin v sobotu tiež hlásil získanie úplnej kontroly nad mestom.

- reklama -

Ukrajinská vláda však tieto tvrdenia bezprostredne nepotvrdila, píše AP. Námestníčka ukrajinského ministra obrany Hanna Maľarová v sobotu uviedla, že boje o Bachmut pokračujú a situácia je kritická.

Rusko sa toto mesto usiluje dobyť od vlaňajšieho augusta. Ide o najdlhšiu a pravdepodobne najkrvavejšie boje počas konfliktu na Ukrajine, píše AP.

O 2 hodiny neskôr: Zelenskyj poprel dobytie Bachmutu ruskými silami, uviedol jeho hovorca

Kyjev 21. mája (TASR) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj poprel tvrdenia, že ruské sily dobyli mesto Bachmut na východe Ukrajiny. Uviedol to v nedeľu hovorca prezidentskej kancelárie Serhij Nikiforov. TASR správu prevzala z webovej stránky stanice CNN a Nikiforovho vyjadrenia na sociálnej sieti.

„Domnievam sa, že nie,“ reagoval Zelenskyj na otázku novinárov, či si myslí, že Kyjev má ešte stále Bachmut pod kontrolou a na nasledujúcu otázku o tvrdeniach, že Rusi mesto obsadili.

Prezidentská kancelária neskôr objasnila, že prezident reagoval na tvrdenia, či Rusi mesto obsadili. „Prezident tým poprel, že bol Bachmut obsadený,“ uviedol Nikiforov.

Viaceré média v nedeľu informovali, že Zelenskyj nepriamo potvrdil dobytie Bachmutu ruskými silami. Odvolávali sa na jeho vyjadrenia zo summitu krajín skupiny G7 v japonskej Hirošime.

Agentúra DPA neskôr napísala, že ukrajinský prezident bol vo svojich vyjadreniach nejednoznačný.

Zelenskyj zdôraznil, že Bachmut je takmer úplne zničený a je v ňom množstvo Rusov. Označil to za tragédiu a poďakoval sa ukrajinským vojakom za ich úsilie.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás