fbpx
ZahraničnéUKRAJINA: Kyjev podľa EK splnil štyri zo siedmich kritérií...

UKRAJINA: Kyjev podľa EK splnil štyri zo siedmich kritérií v súvislosti s kandidátskym štatútom na členstvo v EÚ

-

UKRAJINA: Kyjev podľa EK splnil štyri zo siedmich kritérií v súvislosti s kandidátskym štatútom na členstvo v EÚ

BRATISLAVA 7. novembra (SITA) – Európska komisia (EK) údajne dospela k záveru, že Ukrajina úplne splnila štyri zo siedmich kritérií súvisiacich s kandidátskym štatútom krajiny na členstvo v Európskej únii. V prípade troch kritérií EK Kyjivu odporučila ďalšiu implementáciu. Informuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na správu rozhlasovej stanice Slobodná Európa, ktorá cituje z internej správy EK o Ukrajine.

Pokračovanie v implementácii EK odporúča v prípade posilňovania boja proti korupcii a reforiem legislatívy o národnostných menšinách. Okrem toho Brusel od Kyjiva žiada schválenie zákona o lobingu v súlade s európskymi normami.

Európska komisia sa domnieva, že Ukrajina úplne splnila implementáciu legislatívy týkajúcej sa výberového konania sudcov ukrajinského ústavného súdu a dokončila kontrolu bezúhonnosti kandidátov na členstvo vo Vysokej súdnej rade. Kyjiv zároveň dal svoju legislatívu proti praniu špinavých peňazí do súladu s normami medzivládnej organizácie FATF a zosúladil ukrajinské právne predpisy so smernicou EÚ o audiovizuálnych mediálnych službách.

https://www.pravda.com.ua/eng/news/2023/11/7/7427591/

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás