fbpx
- Reklama -
DomáceTvrdá rana pre Lipšicov gang. Kovařík by mal vo...

Tvrdá rana pre Lipšicov gang. Kovařík by mal vo funkcii skončiť k 15. septembru. Mikulec mu verí

-

Tvrdá rana pre Lipšicov gang. Kovařík by mal vo funkcii skončiť k 15. septembru. Mikulec mu verí

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podľa zdroja TV JOJ by mal policajný prezident Peter Kovařík vo funkcii k 15. septembru skončiť. Informáciu sa snaží preveriť priamo u policajného prezidenta. Išlo by o tvrdú ranu pre Lipšicov gang.

Kovařík vo funkcii nie je ani rok a je v poradí tretím obvineným policajným prezidentom. V jeho prípade ide o obvinenie zo zneužitia právomoci verejného činiteľa. Obviňujú ho z toho, že mal zmariť zásah policajnej inšpekcie. Tým sa mal dopustiť zneužitia právomocí a mariť spravodlivosť. Peter Kovařík na zajtra ohlásil tlačovú konferenciu.

Zneužitie právomocí

Krajská prokuratúra Bratislava vzniesla 26. augusta obvinenie voči prezidentovi Policajného zboru Petrovi Kovaříkovi pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa v súbehu so zločinom marenia spravodlivosti.

- reklama -

Policajný prezident mal podľa prokuratúry zmariť prebiehajúci zásah zadržania ako aj vykonanie nasledovných trestno-procesných úkonov s obvinenými Matejom Zemanom a Petrom Petrovom.

Petra Kovaříka zároveň 26. augusta vypočuli v postavení obvineného. Šéf Policajného zboru SR podľa vlastných slov zachytil informácie o tom, že sa polícia chystá zasahovať voči 14 vyšetrovateľom NAKA, špeciálnemu prokurátorovi Danielovi Lipšicovi a prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry. Keď mu zavolal minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) s informáciou, že sa pred Úradom inšpekčnej služby majú nachádzať príslušníci zásahovej jednotky, vydal pokyn na zastavenie akcie.

Mikulec Kovaříkovi dôveruje

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) dnes počas dňa vyhlásil, že voči Kovaříkovi podnikne ďalšie kroky. Jedným z riešení je podľa neho aj postavenie mimo služby, no na to musia byť splnené podmienky. Mikulec tiež v pondelok zopakoval, že šéfovi polície dôveruje a je presvedčený o tom, že nezastavil policajnú akciu.

Mikulec považuje uniknutie uznesenia o obvinení Kovaříka za„nie celkom férové“, skôr za účelové. Dá sa to podľa neho považovať za zlyhanie prokuratúry. „Budeme čakať na ďalšie kroky generálnej prokuratúry,“ skonštatoval.

O Kovaříkovi sa malo v pondelok hovoriť aj na koaličnej rade. Avizoval to predseda poslaneckého klubu Sme rodina Peter Pčolinský. To, že ešte nebol Kovařík postavený mimo služby, vnímal Pčolinský ako problém. Považuje to za dvojitý meter vzhľadom na to, že vyšetrovateľka úradu inšpekčnej služby Diana Santusová bola podľa neho postavená mimo služby len preto, že chcel minister ešte niečo preveriť.

Zdroje: www.hlavnydennik.sk, www.pluska.sk

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

4 KOMENTÁRE

  1. Trápne divadielko FAŠISTOV a sakrálne obetovaná jedna obyčajná figúrka.
    FAŠISTI obetujú slouhu kovaříka, pretože je už tak prevarený, že nie je možné ho udržať. Pritom spáchal také „zneužitie svojich právomocí“, že ani keď sa zrátajú všetky skutky jeho predchodcov, čo sú, resp. boli a ZOMRELI v kolúznej väzbe, tak by sa nedorovnali tomu FAŠISTICKÉMU slouhovi!
    Takto keby bolo ZMARENÉ nejaké vyšetrovanie za čias Smeru, tak paviáni na uliciach by verejne kameňovali Fica aj Kaliňáka!Toto priame ZMARENIE vyšetrovania predčilo akýkoľvek „skutok sa nestal“! FAŠISTICKÝ slouha kovařík PRIAMO zabránil vyšetrovaniu a umožnil, aby hľadané závadové osoby sa vyhli zadržaniu! A je potrebné zdôrazniť, že toto zadržanie bolo presne v zmysle zákona, nebolo tam absolútne žiadne pochybenie!
    kovařík samozrejme nekonal na vlastnú päsť a samoiniciatívne! Bol k tomu „prinútený PSYCHOPATOM z TT, ktorý ho riadil skrz NAPOMÁDOVANÉHO goebbelsa! A jediný dôvod, že prečo Kovaříka idú „akože“ odvolať, resp. že akože podá sám demisiu je ten, aby ho stiahli čo najmenej na očiach verejnosti a odsunuli čo najďalej, len aby nemohol obviniť PSYCHOPATA či minimálne toho hodinárskeho goebbelsa!
    A aby to bolo úplné, tak ešte treba pripomenúť, že čo sa vlastne dnes stalo! PEZINSKÁ SKLÁDKA sa priamo podieľala na zakrytí ZLOČINU kovaříka! Predvolanie Žilinku malo jediný účel, aby u neho dosiahla dohodu, že GP prestane si robiť svoju prácu a umožní stiahnutie kovaříka bez následkov pre PSYCHOPATA! Je jasné, že ÚCHYLNÝ MAF0Š kollár si vybavil ďalšiu trafiku, možno mu priklepli tie „rádioaktívne kúpele“…

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás