fbpx
DomáceTu si niekto nedá pokoj: NAĎ: Poľsko oficiálne súhlasí,...

Tu si niekto nedá pokoj: NAĎ: Poľsko oficiálne súhlasí, aby sme stíhačky na Ukrajinu poslali spoločne

-

Tu si niekto nedá pokoj: NAĎ: Poľsko oficiálne súhlasí, aby sme stíhačky na Ukrajinu poslali spoločne

BRATISLAVA 9. marca (SITA) – Poľsko oficiálne súhlasí, aby sme stíhačky MiG-29 poslali na Ukrajinu spoločne. Uviedol to poverený minister obrany Jaroslav Naď na sociálnej sieti. „Na rokovaní ministrov obrany členských štátov Európskej únie v stredu vo Švédsku mi potvrdil poľský kolega, že jeho krajina by súhlasila so spoločným postupom Slovenska a Poľska pri odovzdaní prebytočných MiG-29 oboch krajín Ukrajine,“ napísal Naď. Ako dodal, poľský prezident Andrzej Duda deklaroval pripravenosť jeho krajiny pre tento krok aj v rozhovore pre americkú televíziu CNN. Podľa Naďa je čas na rozhodnutie. „Ľudia na Ukrajine umierajú, my im môžeme reálne pomôcť, na slovenské politikárčenie nie je priestor. Je to neľudské a nezodpovedné,“ uzavrel minister.

Jaroslav Naď sa zúčastnil v Štokholme na neformálnom zasadnutí Rady EÚ pre zahraničné veci vo formáte ministrov obrany. Šéf rezortu obrany pripomenul, že náklady spojené s poskytnutou pomocou Ukrajine kompenzujú prostriedky z Európskeho mierového nástroja. Slovensko z neho dostalo už viac ako 82 miliónov eur, ktoré budú použité na nákup munície a technológií pre Ozbrojené sily SR.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

4 Komentáre

  1. Zaujímavé. Prešiel som si niektoré poľské noviny a tam o tom nebola ani zmienka. Z toho mi vychádza jedine to, že Naď je klamár a manipulátor.

  2. Zaujímavé, s akou istotou tvrdíš, že Naď je klamár. Nepripúšťaš, že sa ti len nechce hľadať informáciu, ktorá potvrdzuje, že to Duda potvrdil a tak potom klamár a manipulátor môžeš byť ty?
    Skús pohľadať na CNN, ktorému Duda poskytol rozhovor, píše sa to hore.

  3. Nad nech posle to co ma svoje napríklad. auta svoje deti a nech bojuju za ukrajinu a nech nerozdava statny majetok ako svoj .min.ob. je len spravca statneho majetku nie vlastnik tak ze Migy su aj moje ja platim dane na slovensku

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás