fbpx
NázoryTrumpa chcú zavrieť!

Trumpa chcú zavrieť!

-

Trumpa chcú zavrieť!

Trump povedal, že ho na budúci týždeň zatknutú. Vyzval ľudí, aby protestovali.

Donald Trump vyhlásil, že ho na budúci  utorok zatknú, v súvislosti s utajovaným  vyplácaním peňazí za mlčanie ženám, ktoré tvrdili, že mali sexuálny kontakt s bývalým americkým prezidentom. Článok zverejnila „European Truth“ s odvolaním sa na  agentúru Associated Press.

Nezákonnosť?

Trump zverejnil na sociálnej sieti Truth príspevok, v ktorom tvrdil, že „nezákonné úniky informácií“ z kancelárie okresného prokurátora na Manhattane naznačujú, že „popredný republikánsky kandidát a bývalý prezident Spojených štátov bude zatknutý v utorok na  budúci týždeň“. Zároveň vyzval svojich priaznivcov, aby protestovali.

Prípravy

Strážcovia zákona v New Yorku vykonávajú bezpečnostné prípravy pre prípad, že by mohol byť Trump obvinený. Zatiaľ verejne neoznámili žiadny časový rámec pre zasadanie tajnej veľkej poroty v prípade, vrátane možného hlasovania o obžalobe bývalého prezidenta. Je však pravdepodobné, že tento prípad bude prvým v histórii Spojených štátov, kedy budú voči exprezidentovi vznesené trestné oznámenia.

Ďalšie problémy 

V štáte New York, kde sídli Trump Organization, pokračuje od roku 2019 vyšetrovanie Trumpových daňových podvodov. Nedávno sa to skončilo pokutou 1,6 milióna dolárov  pre dve spoločnosti Trumpovho obchodného impéria. Pokračuje aj občianske vyšetrovanie priamo proti Trumpovi a jeho trom deťom, tiež súvisiace s finančnými zločinmi.

Aby toho nebolo málo

Koncom minulého roka veľká porota v štáte Georgia dokončila preskúmavanie dôkazov o možnom nátlaku na zrušenie výsledkov volieb a teraz sa rozhoduje, či v súvislosti s tým vyhlási obžalobu. Vyšetruje sa aj neopatrné narábanie s utajovanými dokumentmi, ktorých stovky našli v Trumpovej súkromnej rezidencii v Mar-a-Lago, ako aj možné ovplyvňovanie volieb, v súvislosti s útokom na Kapitol. Vykonáva ho Ministerstvo spravodlivosti USA, ktoré na to vymenovalo špeciálneho prokurátora.

Autor článku: Milan Laca. Článok vyšiel na: www.hlavnydennik.sk

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás