fbpx
- Reklama -
ZahraničnéTrump po troch rokoch prijal Orbána, hovorili o migrácii...

Trump po troch rokoch prijal Orbána, hovorili o migrácii i o mieri

-

Trump po troch rokoch prijal Orbána, hovorili o migrácii i o mieri

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Budapešť 4. augusta (TASR) – Donald Trump po troch rokoch opäť prijal predsedu maďarskej vlády Viktora Orbána, avšak už nie ako prezident Spojených štátov, a nie v Bielom dome, konštatuje internetová stránka komerčnej televízie ATV. Zároveň pripomína, že maďarský premiér má vo štvrtok vystúpiť s prejavom na výročnej Konferencii konzervatívnej politickej akcie (CPAC) v texaskom Dallase. Informuje o tom spravodajca TASR v Budapešti.

- reklama -

„Prezident Trump je našim dôležitým spojencom, obaja sme odhodlaní bojovať proti nelegálnej migrácii, presadzujeme nízke dane, a čo je najdôležitejšie, sme za mier,“ uviedol Orbán vo videu zverejnenom v stredu na Facebooku po utorňajšej schôdzke v Trumpovom sídle v meste Bedminster v americkom štáte New Jersey.

Americký ekonomický webový portál Business Insider citoval Trumpa, ktorý na svojej sociálnej sieti Truth Social prístupnej len pre amerických užívateľov napísal: „Skvelý čas strávený s mojím priateľom Viktorom Orbánom, predsedom vlády Maďarska. Diskutovali sme o mnohých zaujímavých témach – len málo ľudí vie tak veľa o tom, čo sa v dnešnom svete deje.“

Business Insider okrem iného podotkol, že stretnutie Trumpa s Orbánom sa uskutočnilo len krátko po tom, ako sa maďarský ministerský predseda vo svojom prejave na 31. letnej univerzite Maďarov v rumunskom meste Baile Tušnad dotkol aj otázky miešania rás, ktorá vyvolala negatívne reakcie doma i v zahraničí.

Portál dodal, že to nie je prvýkrát, keď Trump podporil krajne pravicového zahraničného vodcu – vlani v októbri označil za svojho priateľa aj brazílskeho prezidenta Jaira Bolsonara.

Spojené štáty pritom 29. júla oficiálne odsúdili vyjadrenia Orbána, ktorý varoval pred vytvorením „zmiešanej rasy“, a označili ich za neospravedlniteľné.

Maďarský exminister zahraničných vecí Géza Jeszenskzy v relácii ATV povedal, že schôdzka Trumpa s Orbánom neprispeje k budovaniu maďarskej zahraničnej politiky.

Výročná Konferencia konzervatívnej politickej akcie (CPAC) organizovaná Americkou konzervatívnou úniou (ACU), sa koná v texaskom Dallase. Orbána organizátori pozvali a požiadali, aby na nej vystúpil s jedným z otváracích prejavov.

Maďarský premiér vystúpil 19. mája s prejavom aj na budapeštianskej konferencii CPAC, ktorá sa vôbec prvýkrát konala v Európe. „Problémom v Amerike i západnej Európe je dominancia progresívnych liberálov,“ vyhlásil vtedy predseda maďarskej vlády, ktorý liberalizmus Západu prirovnal ku komunistickej diktatúre.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás