fbpx
NázoryTrnkovi navrhol vyšetrovateľ väzbu

Trnkovi navrhol vyšetrovateľ väzbu

-

Trnkovi navrhol vyšetrovateľ väzbu

Polícia podala podnet na návrh na vzatie do väzby Richarda R. a Rastislava T.

Bratislava 18. februára (TASR) – Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala v rámci akcie Valentín sedem osôb. Vyšetrovateľ podal podnet na návrh na vzatie do väzby dvoch obvinených, Richarda R. a Rastislava T. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa policajného prezídia Denisa Bárdyová.

„Vyšetrovateľ NAKA vzniesol obvinenie piatim osobám, Richardovi R., Rastislavovi T., Martinovi S., Jánovi S. a Antonovi T. za pokračovací zločin machinácie pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe spáchaný formou spolupáchateľstva,“ doplnila hovorkyňa.

Dodala, že vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie v súčasnosti nie je možné poskytnúť podrobnejšie informácie.

NAKA zasahovala v piatok (17. 2.) na východe Slovenska v rámci akcie s krycím názvom Valentín, ktorá bola zameraná na dokumentovanie ekonomickej trestnej činnosti. Podľa portálu Aktuality.sk mal byť medzi zadržanými aj predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka. Úrad kraja ešte v piatok nemal informácie o policajnom zadržaní predsedu kraja.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás